• Grudniowy kalendarz matematyczny

Uczniowie klas 4 i 5 od początku miesiąca, wykonują zadania w grudniowym kalendarzu matematycznym. Zadania te są z pogranicza matematyki, zadań i zagadek matematycznych i logicznych.

Pod jednym z ostatnich okienek kalendarza, było polecenie wykonanie ozdoby - choinki. Okazuje się, że nawet podczas wykonywania takiej pracy, uczniowie mają kontakt z matematyką! W końcu matematyka jest nauką interdyscyplinarną, którą można spotkać dosłownie wszędzie.

• MODELE KOMÓREK

Na lekcjach biologii, uczniowie klas piątych poznawali budowę komórkową organizmów. Aby utrwalić poznane wiadomości, wykonali modele przestrzenne, do których wykorzystali różne materiały: styropian, plastelinę czy masę solną. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością, precyzją i wiedzą. Powstały imponujące, różnorodne prace.

• PODSUMOWANIE KONKURSÓW

W okresie od 5 do 11 grudnia w naszej szkole odbywało się głosowanie na najpiękniejszą choinkę. Uczniowie z klas 4-8 oddawali swoje głosy na choinki klas 0-3. Głosowanie przebiegało on-line w ramach lekcji informatyki.

Na choinki klas 4-8 oddawały głosy dzieci z klas 0-3. Głosowanie to miało miejsce 7 grudnia, gdzie Przedstawiciele Rady Rodziców chodzili po klasach i zbierali wyniki głosowania klasowego.

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W SP2

12 grudnia, w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. Stoiska zostały ustawione zgodnie z planem w hali sportowej.

• Zaproszenie na Kiermasz Świąteczny

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich na jutrzejszy Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18:00 na hali gimnastycznej.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia ogłosimy wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszą choinkę! To niezwykła okazja, aby podziwiać kreatywność i zaangażowanie naszych uczniów w tworzeniu świątecznych arcydzieł.

• Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość – Święty Mikołaj! Każde dziecko otrzymało od Niego upominek. To magiczne spotkanie sprawiło, że atmosfera w szkole była pełna radości i świątecznego ducha.

Liczymy na powtórną wizytę w przyszłym roku, ponieważ w naszej szkole są same dobre dzieci 🌟

• „URSUS POMAGA DZIECIOM”

Razem z wolontariuszami dostarczyliśmy do LVI LO im. Rotmistrza W. Pileckiego słodycze i zabawki, które przez cały tydzień były zbierane w naszej szkole.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę "URSUS POMAGA DZIECIOM".

Wasze wielkie serca kolejny raz pomagają innym!

• Pożegnanie jesieni w świetlicy

29 listopada dzieci ze świetlicy zaprezentowały przedstawienie pt.: ,,Pożegnanie jesieni”. Na tle jesiennej scenografii dzieci wspaniale zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne. Przedstawienie zakończył jesienny pokaz mody. Uczniowie prezentowali swoje stylizacje, inspirowane barwami jesieni, wykonane i ozdobione darami tej magicznej pory roku. Kreatywność i talent uczniów zatopione w jesiennych kreacjach sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy.

• Tydzień Promowania Wartości

Szkolny Tydzień Promowania Wartości jest od 21 lat bardzo ważnym wydarzeniem w naszej szkole. W tym roku przypadł w tygodniu między 20 a 24 listopada. Akcja odbyła się pod hasłem "Przyjacielu, dobrze, że jesteś".

Wiele uczniowskich aktywności krążyło właśnie wokół tematu przyjaźni. Prowadzono rozmowy, wspierane obejrzanymi prezentacjami i filmami, przygotowywano prace plastyczne i literackie, wykonanymi plakatami ozdabiano klasy, z piór z imionami przyjaciół powstały skrzydła, robiono zdjęcia, śpiewano i recytowano. Każde takie działanie to relacje, które powstały, odbudowały się, umocniły lub niebawem nadejdą.

• Wieczornica listopadowa

23 listopada spotkaliśmy się na wieczornicy listopadowej.

W tym roku mottem do programu poetycko-muzycznego stało się zdanie: "Bez korzeni nie ma skrzydeł".

Słuchając wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów, na chwilę wróciliśmy do własnych wspomnień.

Na widowni spotkali się rodzice, nauczyciele (dawni i obecni) oraz absolwenci naszej szkoły.

• Wizyta wolontariuszy w schronisku

W piątek, 17.11.2023r. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu oraz najbardziej aktywni uczniowie, biorący udział w akcji zbiórki karmy dla podopiecznych Azylu 101 kotów w Konstancinie odwiedzili wraz z opiekunami kotki w schronisku.

Pani Irena, właścicielka schroniska dla kotów, oprowadziła nas oraz opowiedziała nam o swoich podopiecznych. Obecnie w schronisku swój dom znalazło ok. 180 kotków z różnymi życiorysami. Przebywają tam koty-uchodźcy z Kijowa, koty z interwencji, uratowane z budów oraz znalezione na ulicach.

• To i owo o paleontologu...

W minionym tygodniu uczniowie z 0a poznali kolejny zawód w ramach innowacji "Kim będę, gdy dorosnę?". Grupa udała się w podróż do czasów prehistorycznych odwiedzając Muzeum Ewolucji w Warszawie, gdzie poznała zawód paleontologa. Podczas zwiedzania ekspozycji, dzieci oglądały różne skamieliny, kości i szkielety dinozaurów. Wzięły udział w lekcji muzealnej podczas której zdobyły wiedzę na temat dinozaurów i specyfiki pracy paleontologa.

• SZKOŁA DO HYMNU

10 listopada cała społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. Zebraliśmy się wszyscy na hali sportowej, aby wspólnie uczcić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 11:11, w duchu patriotyzmu i jedności wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a także za wspólną chwilę refleksji i pamięci o naszych bohaterach narodowych.

• Tak? TAK!