• O mnie

• Drodzy uczniowie i rodzice

Witam na mojej stronie.

Jestem nauczycielem muzyki w naszej szkole od 2007 r.

Moją pasją jest muzyka i wszystkie dziedziny związane z ta sztuką piękną. Od dziecka śpiewałam, tańczyłam i organizowałam siostrom i koleżankom zajęcia z tańca i rytmiki. Uwielbiałam wymyślać układy do piosenek, w szkole zakładałam zespoły taneczne a rola " pani nauczycielki" bardzo mi odpowiadała. Cała ta zabwa podparta była nauką w szkole muzycznej i stała sie dzisiaj moim zawodem i pracą, którą kocham. W kształcenie innych, tworzenie, wkładam całą energię i czas. Wśród swoich uczniów szukam inspiracji i pomysłów do moich przedstawień i spektakli, poznaję cudowne utalentowane osoby, niezależnie czy mają lat 5 czy 25.  Fascynuje mnie jak poprzez bliski kontakt z piękną muzyką, z tańcem, teatrem buduje się coraz większa wrażliwość estetyczna moich uczniów. Bardzo się cieszę, że to wszystko dzieje się w naszej szkole . Żeby móc to  realizować, a przede wszystkim uczyć Was,  musiałam zdobyć odpowiednie wykształcenie.  Co nie było łatwe. Nauka zajmowała mi cały dzień, często musiałam zrezygnować z przyjemności.

Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Warszawie na wydziale fortepianu, oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie na wydziale rytmiki i fortepianu. Dyplom magistra uzyskałam na Uniwersytetcie Kard. S.Wyszyńskiego w Warszawie, kończąc wydział Muzykologii Teoretycznej i Stosowanej oraz Studium Pedagogizacji. Uczęszczałam również do Studia Taneczno- Aktorskiego działającego przy Państwowej Szkole Baletowej im. G. Turczynowicza w Warszawie, gdzie uczyłam się baletu klasycznego oraz technik tańca wspólczesnego i flamenco pod okiem prof. dr hab. Aleksandry Dziurosz.  W Narodowym Centrum Kultury zdobyłam dyplom instruktora i choreografa tańca jazzowego i musicalowgo z rąk Piotra Galińskiego i Iwony Pawlowić. Moja praca dyplomowa nosi tytuł " Musical jako forma artystycznej edukacji dzieci i młodzieży". Praktykę teatralną zdobywałam biorąc udział w zajęciach oraz wystepując w spektaklach Janusza Józefowicza w Studio 'BUFFO". Od 2003 roku pracuję w Domu Kultury " Włochy" prowadząc Młodzieżową Grupę Taneczną " Karman", która jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach tanecznych. Od wielu lat wspólpracuję z różnymi placówkami kultury w Warszawie, prowadzę własne projekty, głównie jest to realizacja przedstawien musicalowych z udziałem dzieci i młodzieży z naszej szkoły SP2 i nie tylko. Od 2015 roku jestem nauczycielem dyplomowanym.

Agnieszka Grzesik