• 5 października klasy 4a i 4b pod opieką wychowawczyń: p. Tamary Kuźmickiej i p. Katarzyny Głuchowskiej oraz p. Ireny Jarzębak były na wycieczce.

  Na spacerze z leśniczym uczniowie poznawali tajemnice lasu oraz jego warstwy. Podczas warsztatów wyrabiali ciastka i bułeczki, które bardzo smakowały. Podczas oczekiwania na wypieki własnych wyrobów, dziewczynki głaskały koniki polskie, kozy i króliki,  natomiast chłopcy grali w piłkę nożną. Na podsumowanie wycieczki wszyscy jedli kiełbaski i ziemniaki z grilla. W drodze powrotnej była  szansa na kupienie oleju lnianego i rzepakowego od producenta.

 • Lekcja w Kampinoskim Parku Narodowym

  Uczniowie klasy 6a wraz z opiekunami: p. M. Kuśmierczyk i p. E. Wojtasiak w ramach lekcji festiwalowych byli na zajęciach warsztatowych pt. „Las”. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem lasu jako ekosystemu, tworzącymi go grupami organizmów oraz zależnościami występującymi między nimi, a także rolą lasów w życiu i gospodarce człowieka. W grupach, z kartami pracy spacerowali po lesie, obserwowali i rozpoznawali napotkane gatunki roślin i zwierząt. W lekcję wplecione były gry i zabawy edukacyjne.

 • Aktualizacja danych

  12.10.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 5a na warsztatach rowerowych

  W ramach VII edycji kampanii na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym Bądźmy Razem Bezpieczni klasa 5a brała udział w warsztatach rowerowych w Miasteczku Ruchu Drogowego Straży Miejskiej.

  Warsztaty podzielone były na 2 bloki:

  Część teoretyczna odbywająca się w sali multimedialnej dotyczyła sytuacji stwarzających zagrożenie w komunikacji miejskiej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym młodego rowerzysty.

  W części praktycznej uczestnicy warsztatów korzystali z placu manewrowego MRD. Podczas użytkowania mieli możliwość przećwiczyć swoje umiejętności, zapoznać się z obowiązującymi zasadami pieszych, rowerzystów, pasażerów w sytuacjach drogowych i w komunikacji miejskiej. Podczas jazdy praktycznej młodzi rowerzyści mieli możliwość spotkania się z symulowanymi sytuacjami stwarzającymi zagrożenie w ruchu drogowym i w komunikacji miejskiej.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 5a na warsztatach rowerowych.

 • W piątek 02.10.2015 r. uczniowie klasy 5a i 5c wybrali się na całodniową wycieczkę do ZOO  Safari w Borysewie.

  Zwiedzanie rozpoczęło się od przejażdżki ZOOkolejką  i oglądania egzotycznych zwierząt z całego świata. Ciekawe komentarze przewodnika sprawiły, że jazda była jeszcze przyjemniejsza , a dzieci sporo dowiedziały się o zwyczajach i ciekawostkach z życia oglądanych zwierząt.

  Kolejnym punktem programu były zajęcia edukacyjne,  podczas których uczniowie bliżej poznali rodzinę kotowatych. Życzliwa atmosfera wprowadzona przez prowadzącą oraz możliwość dotknięcia żółwia i węża sprawiły, że nikt się nie nudził i uczestnicy wyszli z zajęć bardzo zadowoleni.

  Na zakończenie wszyscy udali się do Mini ZOO, gdzie niewątpliwie największą atrakcją była zabawa z młodymi kózkami oraz przejażdżka na kucyku szetlandzkim. Kiedy dobiegł końca czas zwiedzania i zabawy, wycieczkowicze udali się do restauracji, gdzie czekał na nich obiad.

  To była niezwykła wycieczka i mile spędzony dzień!

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZOO SAFARI w Borysewie.

 • Podróż do przeszłości

  24 września 2015 roku klasy 6c i 6e odwiedziły malowniczy skansen w Sierpcu. Obejrzeliśmy pieczołowicie odtworzone wiejskie zagrody, dowiedzieliśmy się, jak pracował wikliniarz, krawiec, młynarz, jak tkano wełniaki  i robiono miód.  Zauroczył nas szlachecki dwór na pagórku i drewniany kościółek. Przepiękna pogoda - prawdziwa złota, polska jesień- stworzyła cudowną scenografię dla naszej wyprawy. Na koniec pożywiliśmy się kiełbaskami przy ognisku. Wróciliśmy do Warszawy z pamiątkowymi kwiatami z bibuły, które sami wykonaliśmy pod okiem ludowej artystki.

 • Festiwal Szkół i Przedszkoli ,,Stawiamy na zdrowie''.

  W ostatni weekend lata, dnia 19 września 2015 r. w Parku Czechowickiego z inicjatywy Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, odbył się Festiwal Szkół i Przedszkoli ,,Stawiamy na  zdrowie''.

  Park swoim malowniczym widokiem, mieniącymi się barwami witał ursusowian, którzy w tym roku dopisali! Nasze stoisko przygotowało wiele atrakcji oraz przysmaków. Degustacje zdrowego pożywienia przypadły do gustu odwiedzających. Dary natury, sałatki oraz pasty przygotowali uczniowie z pomocą rodziców i nauczycieli. Wisienką na torcie okazał się występ naszej utalentowanej młodzieży ze szkoły podstawowej. Uczniowie zaprezentowali na scenie bajkę ekologiczną o lesie zielonym, w którym możemy aktywnie i zdrowo wypoczywać oraz doznać wielu niezapomnianych przeżyć ... To tu przecież mają miejsce szepty tajemne i spotkania niepewne, to tu leśne niespodzianki nas witają! Uczniowie tańczyli w rytmie piosenki  Waka Waka Shakiry, zaś siostry:  Julia i Matylda Śniedź rozruszały publiczność piosenką Owocowy karnawał - jednym słowem było: Mniam!

  Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za serce, pomocne ręce oraz dobrą zabawę! Zapraszamy za rok. Zdjęcia w galerii;)Miłego oglądania

 • Z wizytą w planetarium Centrum Nauki Kopernik

  Klasy: 6a i 6e wraz z wychowawczyniami - p.Elżbietą Wojtasiak i p.Barbarą Szkamruk udały się 18.09.2015 r. na Festiwal Nauki, który odbywał się w Centrum Nauki Kopernik. Jedną z atrakcji festiwalu była lekcja połączona z pokazem nt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Podczas filmu uczniowie: zdobyli wiedzę o dobowej wędrówce Słońca na niebie oraz o ruchu obiegowym i obrotowym Ziemi, poznali przyczynę powstawania pór roku, poznali fazy Księżyca, dowiedzieli się, dlaczego Słońce świeci. 

  Lekcja bardzo wszystkim się podobała, a planetarium zrobiło ogromne wrażenie. Czuliśmy się częścią Wszechświata. 

 • III Dzielnicowa Olimpiada Informatyczno - Językowej

  Zapraszam serdecznie uczniów klas 4 - 6 szkoły podstawowej, którzy lubią konstruktywnie spędzać czas przy komputerze i uczyć się języka angielskiego do wzięcia udziału w III Dzielnicowej Olimpiadzie Informatyczno - Językowej.

  Poniżej umieszczam regulamin i zachęcam do zapoznania się z nim.

  Na Wasze zgłoszenia czekam do końca września. Przygotowania do konkursu będą odbywały się w poniedziałki na 8 godzinie lekcyjnej w sali komputerowej.

  Dzielnicowa_Olimpiada_Informatyczno_Jezykowa_regulamin.pdf

  Magdalena Sobolewska

 • Festiwal Oświatowy Przedszkoli i Szkół z Dzielnicy Ursus "Stawiamy na zdrowie"

  08.09.2015

  Szanowni Państwo,

  Drodzy Uczniowie, Drogie Uczennice

  Dnia 19 września 2015 r. w godz. 11:00 - 16.00 w Parku Czechowickim (w sobotę), z inicjatywy Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, odbędzie się Festiwal Oświatowy Stawiamy na  zdrowie.

  Serdecznie wszystkich zapraszam w imieniu Dyrekcji i pracowników szkoły na wspólną zabawę.

  W ramach ww. przedsięwzięcia zapraszamy do czynnego uczestnictwa całą społeczność szkolną.

  Szkolny koordynator

  Anna Imiełowska

 • 08.09.2015

  Niepowtarzalna okazja dla uczniów klas 4 szkoły podstawowej.

  WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE, DOWIEDZ SIĘ, JAK BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z POCZTY E-MAIL I WYGRAJ WYPOSAŻENIE SALI KOMPUTEROWEJ DLA TWOJEJ SZKOŁY.

  Informacji o konkursie należy szukać na stronie: pierwszymail.wp.pl.

  Chętni do wzięcia w nim udziału wraz z wypełnionym przez rodziców oświadczeniem proszeni są o zgłaszanie się do nauczycieli zajęć komputerowych: Pani Kasi Głuchowskiej i Pani Magdy Sobolewskaiej.

  Oświadczenie rodzice otrzymają na jutrzejszym zebraniu.

  Termin zgłaszanie mija 25 września 2015 r.

 • 08.09.2015

  Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów gimnazjum do wzięcia udziału z X edycji Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Już w październiku ruszają zawody indywidualne i drużynowe. Wszelkich informacji szukajcie na stronie: http://oig.edu.pl/. Na Wasze zgłoszenia czekam do 25 września 2015 r.

  Warto sprawdzić swoje możliwości.

  nauczyciel informatyki

  Magdalena Sobolewska

 • Witaj szkoło!

  1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego pani dyrektor Magdalena Grabska z radością przywitała wszystkich obecnych uczniów, nauczycieli, rodziców i życzyła im wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Po uroczystości odbyły się krótkie spotkania wychowawców z uczniami w salach lekcyjnych.

 • Warsztaty ceramiczne

  Pracowania Ceramiczna

  przy DK "KOLOROWA" (ul. Sosnkowskiego)
  ogłasza nabór na zajęcia w roku szkolnym 2015/2016 

  Dalsze informacje po kliknięciu w miniaturkę zdjęcia:

   

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/16 w Zespole Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi odbędzie się dnia 1 września 2015 r. według następującego porządku:
   
  godz. 8:00 Msza św. w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Gołąbkach

  godz. 9:15 klasy 2 i 3 SP

  godz. 10:30 klasy 4 - 6 SP

  godz. 11:30 klasy I - III Gim

  godz. 17:00 klasy "0" i 1 SP

  Dnia 1 września, dyżur w świetlicy zaplanowano w godzinach 7.00 - 17.00

 • Festiwal Piosenki Angielskiej.

  The 10th English Song Festival

  Song is good for everything. /Jeremi Przybora/

  Dnia 24. 06. 2015 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się 10. Festiwal Piosenki Angielskiej. Wzięli w nim udział uczniowieklas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum. Oglądaliśmy występy solistów jak i zespołów. Zabawa była przednia. W trakcie gali wręczono liczne dyplomy oraz nagrody książkowe za osiągniecia w ogólnopolskich konkursach z języka angielskiego. Jest się czym pochwalić … Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

  Zapraszamy gorąco za rok … Organizator festiwalu Anna Dobrowolska

 • 26 czerwca uczniowie Zespołu Szkól nr 80 z Oddziałami Integracjnymi w Warszawei pożegnali szkołę.
  Podczas uroczystości zostały wręczone świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz dyplomy i nagrody za osiągnięcia w minionym roku szkolnym.

  Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami życzy wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji!


  Do zobaczenia 1 września. :-)

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

 • W czwartek, 25 czerwca, szóstoklasiści oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum, podczas Koncertu Absolwentów, pożegnali się z murami naszej szkoły.
  Dyrekcja szkoły wręczyła uczniom dyplomy i nagrody oraz listy gratulacyjne rodzicom tych uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu.
  Trójka szóstoklasistów i trójka gimnazjalistów otrzymała również nagrody Burmistrza.
  Polało się wiele łez wzruszenia, bo z naszą szkołą trudno się rozstać.

  Absolwentom życzymy wielu sukcesów w nowych szkołach.


  Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii Koncert Absolwentów 2014/2015.

 • Turniej szachowy na Stadionie Narodowym

  Sześcioosobowa drużyna uczniów naszej szkoły w dniu 20 czerwca 2015 roku uczestniczyła w ogólnopolskim turnieju szachowym na Stadionie Narodowym. Spotkaliśmy się z wieloma uczestnikami programu "Edukacja przez szachy w szkole". Przyjechały drużyny niemal z całej Polski, od Mazur po Śląsk. Zdobywaliśmy punkty indywidualne oraz grupowe i uplasowaliśmy się w środkowej strefie wyników. Z każdą kolejna rundą emocje rosły i najwięcej satysfakcji przynosiły punkty zdobywane dla grupy. Zapraszamy do galerii.

 • Projekt edukacyjny

  17 czerwca 2015r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt.: „Czy są miejsca w Warszawie związane z historią, tradycją i kulturą rosyjską?” Autorami projektu byli uczniowie z klasy IIB: Aleksandra Sochal, Bartłomiej Sobieski i Miłosz Wszelaki. Koordynatorami projektu były: p. Iwona Orzechowska i p. Grażyna Sapierzyńska-Świątkiewicz.

  Najważniejszy cel projektu to rozbudzenie w uczniach zainteresowania historią Warszawy, przybliżenie kultury innego kraju, a także rozwijanie w uczniach postawy ciekawości i otwartości wobec innych kultur. Prezentacja przygotowana przez uczestników projektu obrazowo przedstawiła miejsca, które uczniowie mieli okazję zobaczyć, m.in. Cmentarz-Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich, Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Zespół Stacji Filtrów W. Lindleya, VIII LO im. Władysława IV, PKiN (w czasie trwania Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”), Osiedle Akademickie „Przyjaźń”, Cerkiew św. J. Klimaka, Cerkiew św. Marii Magdaleny (podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę), Muzeum Ikon, RONiK (wystawa malarstwa), Teatr Dramatyczny przy ul. Olesińskiej (spektakl „Mistrz i Małgorzata” M.Bułhakowa), księgarnię rosyjską „Booker”, rosyjskie delikatesy „Matrioszka”, restaurację „Babooshka”.

  Pokaz projektu uświetnił występ uczennic z klasy IIIB: Oliwii Agajew, która pięknie wyrecytowała wiersz A.S.Puszkina „Jesień” i Marty Jarzyny, która zaśpiewała piosenkę A. Pugaczowej „Milion purpurowych róż”. Po prezentacji nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród tym uczniom, którzy wzięli udział w Szkolnych Konkursach Języka Rosyjskiego. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Iwona Orzechowska i Grażyna Sapierzyńska-Świątkiewicz.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
  ul. Orłów Piastowskich 47
  02-496 Warszawa
 • 22 667 46 54

Galeria zdjęć