• Przyjęcie pierwszoklasistów do społeczności szkolnej

  14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość przyjęcia do społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych. Pani Katarzyna Pomykała powitała pierwszoklasistów i wszystkich zebranych. Pani dyrektor Magdalena Grabska kierowała ciepłe słowa do uczniów, którzy tego dnia byli najważniejsi.

  Następnie przedstawiciele klas pierwszych wystąpili do ślubowania, wyciągając prawe dłonie w kierunku sztandaru szkoły. Podczas części artystycznej każda klasa zaprezentowała wiersz lub zaśpiewała piosenkę. Po części oficjalnej odbyły się spotkania integracyjne w klasach.

 • Ślubujemy...

  14 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum. Ślubowanie to bardzo ważna chwila dla pierwszoklasisty, to symbol dojrzałości i odpowiedzialności uczniowskiej.

  Uroczystość rozpoczęliśmy tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru, a następnie odśpiewaliśmy hymn. Najważniejszym momentem było oczywiście ślubowanie. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

 • Spacer szlakiem ofiar z 1944r.

  25 października 10 uczniów z Klubu Eko wraz z opiekunką – p. I. Jarzębak uczestniczyło w spacerze szlakiem ofiar mordów dokonanych na ludności cywilnej przez Niemców na warszawskiej Woli w pierwszych dniach sierpnia 1944r.

  Podczas 14 przystanków uczniowie warszawskich szkół należących do Towarzystwa Przyjaciół Warszawy wygłaszali komentarze dotyczące danego miejsca, stawiali znicze. Nasi uczniowie opowiadali o Kościele św. Wawrzyńca (ul. Wolska 140) i Cerkwi Prawosławnej (ul.Wolska 138). W tym miejscu podczas "czarnej soboty" (5.08 1944r.) nastąpiła rzeź Woli -masowa i systematyczna rzeź kobiet, mężczyzn i dzieci przez oddziały Reinefartha. Podczas tej akcji zginął na stopniach ołtarza proboszcz ks. Mieczysław Krygier oraz proboszcz parafii św. Jana Klimaka - archimandryta Teofan Protasiewicz. W ciągu 3 dni akcji zginęło około 60 tys. mieszkańców Woli. Podpalona została większość budynków.

 • Świętymi bądźcie…

  10 października w klasach IV-VI odbył się apel papieski, w czasie którego „odwiedzili” nas: św. Maksymilian Kolbe, św. Siostra Faustyna Kowalska oraz bł. Karolina Kózka. Są oni przedstawicielami 478 świętych kanonizowanych przez Jana Pawła II oraz 1318 osób beatyfikowanych w czasie pontyfikatu Papieża-Polaka.
  „Goście” niebiescy w przeprowadzonych dla nas wywiadach opowiadali o swojej drodze do świętości, usilnie zachęcając ”świętymi bądźcie” i przekonując, iż jest to możliwe dla nas tu i teraz - w Warszawie, na osiedlu Gołąbki.

 • Koncert jesienny

 • Dzień Papieski

  Z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Papieżowi Polakowi. Sylwetkę tej wspaniałej osobowości przybliżyła nam klasa 2d. Na zakończenie uroczystości wspólnie zaśpiewaliśmy hymn szkół im. Jana Pawła II. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

 • Rajd „Śladami Małego Powstańca”

  9 października 2014r. odbył się VII rajd z cyklu „Jesteśmy razem” pt. „Śladami Małego Powstańca”, za którego organizację odpowiedzialne było Koło Krajoznawczo – Turystyczne PTTK i Koło Młodych Przyjaciół Warszawy TPW przy Zespole Szkół Specjalnych nr 98. Naszą szkołę reprezentowała klasa 6a. Uczniowie pod opieką p. L. Waślickiej i p. A. Pankowskiej wykonali wszystkie zadania rajdowe i z niecierpliwością czekają na wręczenie pucharów i odznak.

 • Festiwal Szkół Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

  Pięknego słonecznego dnia, a było to w ubiegłą sobotę,  w Parku Hassów z inicjatywy Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, odbył  się Festiwal Szkół Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.
  Nasza szkoła w ramach ww. przedsięwzięcia wzięła czynny udział w promocji placówki
  w środowisku lokalnym. W programie uczniowie i nauczyciele przygotowali liczne atrakcje zgodne z mottem przewodnim: ,,Z matematyką w przyszłość”. Występy na scenie naszych uczniów podobały się publiczności, a stoisko z atrakcjami było oblegane. Jednym słowem: było frapująco, pogoda dopisała a zaprezentowane przez nas propozycje trafiły w gusta odbiorców! Atmosfera bezcenna.
  Podczas festiwalu zaprezentowana została metoda nauki matematyki przy użyciu innowacyjnych w Polsce, norweskich kart getSmart, które zostały kupione przez szkoły za środki uzyskane w konkursie grantowym Potęga. Uczniowie ZS 80 brali udział w konkursie
  z udziałem owych kart a konkurencję wygrał Piotr Kołodziejczyk uczeń klasy 5a. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
  ***
  Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nasze szkolne przedsięwzięcie. 
  Zapraszamy zapewne za rok. Zdjęcia z festiwalu znajdują się w galerii. Miłego oglądania. 

 • W gospodarstwie ekologicznym…

  Uczestnicy szkolnego koła przyrodniczego wybrali się wraz z opiekunami - p. Ireną Jarzębak i p. Barbarą Szkamruk do gospodarstwa ekologicznego. Dzieci miały okazję prześledzić etapy uprawy ekologicznej różnych odmian sałaty : masłowej, czerwonej, roszponki, rukoli. Atrakcją było samodzielne zbieranie sałaty, kopru włoskiego i mięty. Każdy z uczestników wycieczki na koniec został obdarowany ogromną porcją zielonego przysmaku. Pogoda dopisała, humory również :)

   
   
 • Sprzątanie Świata

  19 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej akcji „Sprzątanie Świata”. Grupy uczniów wraz z nauczycielami sprzątały wyznaczone ulice Osiedla Gołąbki. Efektem pracy było kilka worków odpadów: butelki, puszki, a nawet dwa dywany i lodówka. Najbardziej aktywne były klasy: 4a, 6a. Rękawiczki i worki w tym roku zapewnił Wydział Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

 • Warsztaty przyrodniczo-integracyjne „Wełna, futro, skóra, pierze – skąd się te produkty bierze?”

  U progu nowego roku szkolnego klasy: 5a,5c i 5e pod opieką wychowawców - I. Łabędzkiej, M. Kuśmierczyk, B. Szkamruk i E. Wojtasiak odwiedziły Folwark Bródno. Podczas warsztatów uczniowie obcowali ze zwierzętami gospodarskimi, poznawali ich zwyczaje i ciekawostki z nimi związane. Dowiedzieli się również o korzyściach, jakie daje człowiekowi hodowla trzody chlewnej, drobiu, owiec, kóz, koni i bydła. Zajęcia były bardzo ciekawe, a łagodne i przyjazne zwierzęta dały wiele radości. Po warsztatach uczniowie regenerowali utracone siły samodzielnie upieczoną nad ogniskiem kiełbaską. Wyjazd był bardzo udany, a pogoda jak na zamówienie :)

 • Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego 2014

   

  Z dużą satysfakcją informujemy o wynikach sprawdzianu szóstoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego.

  Sprawdzian- 30,01 pkt (wynik bardzo wysoki).

   Egzamin gimnazjalny:
  język polski- 77% ( wynik bardzo wysoki)
  historia i WOS -68,5% ( wynik bardzo wysoki)
  matematyka- 64,8% (wynik bardzo wysoki)
  przedmioty przyrodnicze- 59,2% (wynik wysoki)
  język angielski podstawowy- 79,6% (wynik wysoki)
  język angielski rozszerzony- 57,2%

  Gratulujemy uczniom bardzo dobrych wyników. Dziękujemy nauczycielom za efektywną pracę z uczniami oraz rodzicom za wsparcie.

  Dyrekcja szkoły

   
 • Warszawa – Moje Miasto 2014

  Bartek Sobieski z klasy Ib gimnazjum zajął I miejsce w VII Konkursie „Warszawa – Moje Miasto”, który adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs przeprowadziło Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Gala wręczenia nagród laureatom odbyła się 5 czerwca w Teatrze Staromiejskim.

  Bartek przedstawił pracę "Historia osiedla Gołąbki". W prezentacji wykorzystał wywiad z prof. Maciejem Grabskim oraz fotografie Willi Grabkowo dawniej i dziś. Była to wspaniała promocja naszego osiedla. Koordynacji konkursu podjęła się p. Irena Jarzębak.

 • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

  13 czerwca uczniowie klas: 6c, 5d i 5c wraz z nauczycielami przyrody: B. Szkamruk, E. Wojtasiak, I. Jarzębak uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Po Ogrodzie Botanicznym, a także Łazienkach Królewskich uczniów oprowadzała p. Irena Jarzębak.

  Uczestnicy wycieczki poznali historię tych obiektów, zobaczyli większość z ponad 5000 gatunków roślin, 23 drzewa - pomniki przyrody, rośliny parzące m. in. barszcz kaukaski. Dodatkową atrakcją Ogrodu był zachowany zrąb pierwszej Świątyni Opatrzności Bożej z 1792 r. - kościoła ufundowanego przez Sejm jako wotum za uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Ponadto uczniowie zobaczyli Obserwatorium Astronomiczne z 1820 roku, teatr dworski w Starej Pomarańczarni z 1788 roku, kamienny amfiteatr, Pałac na Wodzie, Podchorążówkę i inne obiekty. Zwiedzanie miało swój finał w Nowej Kordegardzie, gdzie uczestnicy wycieczki zjedli smaczne gofry, rurki z bitą śmietaną i lody.

 • Ośmiu Wspaniałych

  Jury XXI Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków wyłoniło w kategorii „ÓSEMECZKI” laureatów, wśród których znalazło się dwoje naszych uczniów: Zuzanna Kaluga z klasy 5a oraz Antoni Łukasiak z klasy 6d. Gala wręczenia nagród odbyła się 19 maja w Sali Kongresowej PKiN, którą uświetnił koncert Moniki Kuszyńskiej.

  Laureaci to członkowie Klubu Ośmiu przy SP nr 2, którym opiekuje się p. Irena Jarzębak. Zuzia i Antek biorą udział we wszystkich akcjach klubu, m.in. w dokarmianiu ptaków zimą, zbiórce pokarmu dla psów i kotów ze schronisk, w Świątecznej Paczce. Zuzia opiekuje się także starszą, samotną sąsiadką oraz pomaga niepełnosprawnych kolegom z klasy w odrabianiu lekcji. Antoś działa aktywnie w 47 WDHiZ ZHP, znalazł domy dla trzech zabłąkanych psów, chętnie odwiedza starszą panią, która była kiedyś jego sąsiadką. Naszym laureatom życzymy dalszych sukcesów w działalności wolontariackiej.

 • Uroki Gór Świętokrzyskich

  W dniach 13 – 15 maja 2014 r. klasy: 4a, 4b, 4c, 4d, 4e i 6a wraz ze swoimi wychowawcami były na Zielonej Szkole w Górach Świętokrzyskich. Mimo kiepskiej pogody wszystkim dopisywał dobry humor :) W strugach deszczu  zapoznaliśmy się z dinozaurami w Bałtowie, odbyliśmy prawdziwe safari amerykańskim szkolnym autobusem i przeżyliśmy w kinie 5D spotkanie oko w oko z prehistorycznym rekinem. Po drodze zwiedziliśmy Święty Krzyż, przeszliśmy podziemiami kopalni krzemienia i oglądaliśmy okazy różnych skał w Muzeum Minerałów Świata. Na koniec zajechaliśmy do Pacanowa - miasta Koziołka Matołka, w którym znajduje się Europejskie Centrum Bajki. Następna Zielona Szkoła już za rok :)

 • Zielona Szkoła w Serwach (12 – 14 maja)

  Uczniowie klasy 6c i 6d wraz z opiekunami (I. Jarzębak, A. Janus, P. Jusiak) odwiedzili w ramach tegorocznej Zielonej Szkoły Ziemię Augustowską i Suwalszczyznę. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki poznali wczesnośredniowieczną osadę słowiańską w Surażu. Tam obserwowali pokazy walk, mieli zajęcia z rycerzami, konkursy sprawnościowe, próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku. W kolejnych dniach wszyscy odwiedzili m.in.: Cisową Górę – symbol Suwalszczyzny, Smolniki – punkt widokowy „Pan Tadeusz”, Stańczyki – mosty zwane „Wiaduktami Północy”. Jeden z przystanków miał miejsce w Suwałkach, gdzie urodziła się Maria Konopnicka. Tam również znajdował się piękny pomnik patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.

  Wszyscy z pewnością na długo zapamiętają malownicze krajobrazy tego rejonu Polski - cuda natury zapierające dech w piersiach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej „Bałałajka”

  Ogólnopolska edycja Festiwalu Piosenki Rosyjskiej „Bałałajka” odbyła się w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie przy ul. Belwederskiej.

  Uczennica naszego gimnazjum - Wiktoria Księżopolska została zakwalifikowana do festiwalu i tym samym reprezentowała szkołę na gali finałowej, wykonując utwór w języku rosyjskim: „Молитва” (Modlitwa). W jury zasiadali m.in. aktorka teatru moskiewskiego - Liubov Seliutina oraz specjalista w zakresie śpiewu wokalnego z Rosyjskiego Centrum Twórczości Artystycznej w Moskwie - Michail Bliszczik. Festiwal był niezwykłym przeżyciem. Stworzył możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów konkursu było zwiedzanie Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce i spotkanie z ambasadorem Rosji.

 • Klasa 4e w Muzeum Powstania Warszawskiego

  24 kwietnia 2014 r. klasa 4e wraz z wychowawczynią - p. Barbarą Szkamruk w ramach edukacji historycznej uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznali historię walk powstańczych, działania prowadzone przeciwko okupantom przez dzieci, sposoby szyfrowania i przesyłania tajnych rozkazów. Obejrzeli również wyposażenie i strój małego powstańca. Całości towarzyszyło bicie serca dochodzące ze ściany muzeum symbolizujące życie młodych ludzi oddane w obronie Warszawy. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
  ul. Orłów Piastowskich 47
  02-496 Warszawa
 • 22 667 46 54

Galeria zdjęć

PARTNERZY