• Aktualizacja danych

  02.02.2016 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Bal karnawałowy klas 4-6

  27.01 na sali gimnastycznej uczniowie utworzyli korowód w przebraniach  karnawałowych, uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami. W godzinach popołudniowych odbył się bal z poczęstunkiem w formie szwedzkiego stołu. Uczniowie z klasy czwartej a i b przygotowali wyjątkowo estetyczne stoły. Gratulacje.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

 • Bal gimnazjalny

  „Bo coś w szaleństwach jest z młodości,
  wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
  co jest mądrzejsze od mądrości
  I rozumniejsze od rozumu’’

  W sobotę 23.01 uczniowie klas III Gimnazjum nr 130 rozpoczęli swój uroczysty bal. Był to niezwykły wieczór, który uświadomił młodym ludziom, iż pewien etap w ich życiu powoli się kończy i już niedługo wskoczą na pierwszy szczebel dorosłego życia. Uczniowie zgodnie ze staropolskim obyczajem, w dostojny sposób rozpoczęli bal polonezem. Wszyscy zaproszeni goście z wielkim wzruszeniem oglądali taniec, na koniec dając wyraz swojego uznania wielkimi brawami. Zabawa na balu była wspaniała. Ze wszystkich stron można było zaobserwować radosny nastrój uczestników. Żal było zakończyć ten wieczór. A teraz? No cóż! Praca – sukces, praca – sukces.

 • Podziękowania

  W styczniu 2016 roku jeden z uczniów z niepełnosprawnością ruchową ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 otrzymał od Polskiego Czerwonego Krzyża rowerek trójkołowy. Ten fantastyczny prezent sprawił olbrzymią radość zarówno chłopcu, jak i jego rodzicom. Dzięki pięknej inicjatywie PCK świat całej rodziny nabrał nowych, kolorowych barw. Za dobre serce wszystkim ludziom dobrej woli z Polskiego Czerwonego Krzyża pragniemy serdecznie podziękować. Dzięki Wam oraz Waszej działalności świat staje się lepszy, a wiara w człowieka nigdy nie zaginie. Serdecznie dziękujemy.

  Rodzice, Dyrekcja oraz wychowawcy.

 • Ramię w ramię, bark w bark, konsultujmy EKOpark!

   

  Uczniowie z Klubu Eko
  z opiekunem p. Ireną Jarzębak
  biorą czynny udział w projekcie EkoPark w Gołąbkach.

   

  l

  l

  l

 • "Zima w mieście" 2016

  Na stronie internetowej szkoły w zakładce: "Dla Rodziców" została umieszczona karta uczestnika oraz regulamin pobytu na zajęciach "Zimy w mieście 2016" w Zespole Szkół nr 80.

 • Podziękowania

  Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,

  składamy serdeczne podziękowania za udział w akcjach charytatywnych organizowanych ostatnio w naszej szkole. Dzięki Państwa zaangażowaniu - podarowaniu dla stoiska na naszym szkolnym kiermaszu samodzielnie wykonanych stroików, kartek świątecznych, aniołków, lampionów, bombek oraz książek wykonanych przez uczniów, udało nam się zebrać środki dla potrzebujących dzieci w Afryce.  Zebraliśmy i przekazaliśmy 238 zł dla dzieci z Misji w Kamerunie prowadzonych przez siostry Michalitki oraz  183 zł i 2 centy dla dzieci w Mali w ramach projektu UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”.  Szczególnie serdecznie dziękujemy uczniom z klas  2d, 2f, 2a, 3a oraz 0a , którzy wykonali najwięcej pięknych i ciekawych książek w ramach akcji UNICEF.

 • Wieczornica wigilijna i jasełka SP

  Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. 21 grudnia szkołę podstawową nr 2 w klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły jasełka, przygotowane przez uczniów. Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na te Święta. Po części artystycznej, pan dyrektor Magdalena Grabska podziękowała młodym artystom i ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji oraz złożyła zaproszonym gościom i uczniom życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjeć w galerii.

 • W świecie rosyjskich bajek

  Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym "Świat rosyjskich bajek" zorganizowanym przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. Laureatami konkursu zostali uczniowie: Iga Mróz z kl. IIB i Jan Orzechowski z kl. 2f.Wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy 1f: Basia Pachnik, Zosia Baszak, Marta Chołuj, Pola Żuk i Filip Leszczyński. Gratulujemy i dziękujemy WSZYSTKIM UCZNIOM za udział w konkursie.

 • Fundacja „Świat na Tak”

  Fundacja „Świat na Tak” zaprosiła aktywnych wolontariuszy na Ogólnopolską Konferencję „Wiem, jak pomagać – czyli co możesz zrobić dla siebie i innych". Konferencja odbyła się 17-19 grudnia 2015 r. w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Klub Ośmiu z SP nr 2 reprezentowały: Julia Czechmańska 6e, Alicja Jeśka 5d, Weronika Bylica 5d, Marta Flejszman 5c, Alicja Ratajczak 5c wraz z opiekunem p. Ireną Jarzębak. Z  Konferencji uczestniczki przywiozły dyplom i nagrodę za zajęcie 2-go miejsca w Polsce za projekt "Demokracja Nastolatków", prezenty "mikołajkowe" oraz drzewka świerkowe. Wspaniałym przeżyciem był udział wolontariuszy w Wigilii Polskiej na Bielanach.

 • Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Tytuł Mistrza Świetlicy Klas Pierwszych

  4 grudnia w hali sportowej naszej szkoły odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Tytuł Mistrza Świetlicy Klas I. W turnieju wzięli udział uczniowie ze świetlicy reprezentujący klasy pierwsze szkoły podstawowej. Mecze były pełne emocji, panowała gorąca atmosfera. Turniej na bieżąco komentował Kuba z klasy trzeciej. W przerwie - między meczami do walki zagrzewały grupy cheerleaderek oraz bębniarze. Na trybunach kibicowały dzieci ze świetlicy z rodzicami. Tytuł Mistrza Świetlicy Klas Pierwszych zdobyła klasa 1C, miejsce drugie zajęła klasa 1A, zaś trzecie klasa 1D. Zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz drobne upominki. Turniej zorganizowała pani Joanna Urbańska. Część artystyczną przygotowały panie: Agnieszka Kustosz i Anna Ratajczak. Mecze prowadziła sędzia - pani Daria Sidor. Zarówno kibice, jak i zawodnicy bawili się znakomicie. Mamy nadzieję, że taka impreza zagości na stałe w kalendarzu imprez świetlicowych.

 • Wyniki konkursu „Świąteczna kartka”

  Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną. I, II, III miejsce zajęły prace : Weroniki Bylicy (5d), Ali Ratajczak (5c), Marty Flejszman (5c). Dziewczynki w nagrodę pojadą na Wigilię kombatantów, która odbędzie się w budynku PAST-y, przy ul. Zielnej w Warszawie. Ponadto spośród 105 pięknych kart wyróżnione zostały prace: Weroniki i Dominika Iwaniuk (4a), Alicji Jeśki (5d), Olimpii Wysokińskiej (5b), Andrzeja Karolaka (5d), Mai Piaszczyńskiej (5c), Kingi Błaszczyk (5d), Mai Borkowskiej (6a), Wiktorii Jankowskiej 6c, Martyny Rogalskiej (6c). Dużo pięknych prac dostarczyli uczniowie z klasy 1d (wychowawca p.  Joanna Białach). Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. 
  Jury w składzie:  p. Grażyna Sapierzyńska, p. Irena Jarzębak i  p. Iwona Orzechowska

 • Mikołajki klasy 6e w Paintballowym Centrum Rozrywki

  W mikołajki uczniowie klasy 6e wraz z wychowawczyniami: p.Barbarą Szkamruk i p.Marią Kuśmierczyk udali się do Paintballowego Centrum Rozrywki.  Ten dzień obfitował w wiele miłych wrażeń. Jeszcze w szkole, podczas lekcji uczniów odwiedził Mikołaj przynosząc im słodycze.  Po wyczerpującej, ale i dobrej zabawie z laserami z przyjemnością zjedliśmy zamówioną wcześniej pizzę. Każdy uczestnik biorący udział w grze otrzymał od organizatora czekoladowego Mikołaja. Zadowoleni i z  uśmiechem na ustach wróciliśmy do szkoły.

 • Stypendia Świętego Mikołaja

  1 grudnia 2015 r. na Gali w Pałacu w Wilanowie w obecności Honorowego Patrona Gali, Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy,  wyróżnione zostały szkoły najaktywniej zaangażowane w pozyskiwanie funduszy na stypendia Świętego Mikołaja dla zdolnych i aktywnych uczniów. Nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce gromadząc 3642,46 zł i została uhonorowana tytułem "Solidarna Szkoła 2015” Do tego sukcesu przyczynili się Rodzice naszych uczniów, Nauczyciele i Wierni  Parafii Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Wszystkim Darczyńcom składam serdeczne podziękowanie.

  Ewa Samuła - koordynator programu Stypendia Świętego Mikołaja

 • Wyprawa do Azylu 101 kotów

  W Dzień Wolontariusza 5-tego grudnia, grupa wolontariuszy i uczniowie z klas młodszych z naszej szkoły, odwiedzili  Azyl w Konstancinie. Zawieźliśmy około 50 kg karmy dla kotków oraz kuwety. Zabawa z porzuconymi  zwierzątkami sprawiła dzieciom wiele radości. Pomimo długiej podróży (4 środkami transportu) wszyscy wrócili szczęśliwi. Dziękujemy darczyńcom za  duże ilości karmy dla kotów i psów. Schronisko dla psów przy ul. Prawniczej w Ursusie wolontariusze odwiedzą w terminie wyznaczonym przez p. Dianę - kierowniczkę psiego przytuliska. Wyprawę zorganizowały panie M. Kuśmierczyk i I. Jarzębak.

 • 4b i 4c w fabryce bombek

     1 grudnia klasy 4b i 4c pod opieką pań wychowawczyń - p. K. Głuchowskiej i p. P. Zaręby-Fus oraz pana M. Karczewskiego zwiedzały fabrykę bombek w Piotrkowie Trybunalskim.

  Uczniowie obserwowali proces, podczas którego powstają szklane cudeńka: bombki okrągłe i te w kształcie gwiazdek, bałwanków czy Mikołajów. Okazało się, że większość z nich jest ręcznie malowana!

  Największą atrakcją był moment, w którym uczniowie na chwilę sami mogli stać się artystami i ozdobić swoje własne bobki, które później zabrali do domu.


  W drodze powrotnej odbył się krótki postój na małe co nieco ;)
  Wszyscy wrócili do domów zadowoleni, choć zmęczeni.

   

  Żadna bombka podczas wycieczki nie ucierpiała ;)

   

  Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wycieczki.

 • Ogólnoszkolna akcja profilaktyczna – Szkolny Tydzień Promowania Wartości.

  W dniach 16 – 20 listopada odbyła się 12. ogólnoszkolna akcja profilaktyczna –Szkolny Tydzień Promowania Wartości pod hasłem „Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy”. Celem akcji było: kształtowanie podstawowych umiejętności prospołecznych, zapobieganie wykluczaniu w klasach, kształtowanie postawy wzajemnej pomocy i wsparcia. Podczas tego tygodnia we wszystkich klasach szkoły podstawowej odbywały się 2 – godzinne zajęcia - warsztaty psychoedukacyjne , które polegały na aktywnej pracy uczniów w klasie metodą dramy. Dodatkowo w ramach akcji został ogłoszony szkolny konkurs literacko - plastyczny. Napłynęło wiele ciekawych prac plastycznych i wierszy. Z najciekawszych prac została utworzona dekoracja szkoły – galeria w holu, na parterze. 

  Uczniowie klas 0-3 i 4-6 przygotowali przedstawienia teatralne i apele na temat wartości, podczas których zostały wręczone nagrody za najlepsze prace konkursowe.

  Organizatorami  wspomnianego wyżej konkursu były: p. Anna Pentalska (pedagog szkoły podstawowej), p. Magdalena Usiądek (psycholog szkolny) oraz wychowawcy klas i nauczyciele j. polskiego. Corocznie inicjatorem i koordynatorem Szkolnego Tygodnia Promowania Wartości jest pedagog SP- p. Anna Pentalska.

 • Tydzień Językowy

  W czwartek 19 listopada gimnazjaliści pod opieką pani Małgorzaty Olszewskiej - Pietrzyk podsumowywali akcję Samorządu Uczniowskiego pod hasłem TYDZIEŃ JĘZYKOWY.

  Wszystkie klasy od I A począwszy, a na III B skończywszy przygotowały się na bardzo wysokim poziomie.

  I A

  • witała przybyłych gości nienaganną angielszczyzną,
  • częstowała angielską herbatą,
  • dała koncert, prawie jak Guns N’ Roses,
  • zaprezentowała The Royal Family Tree,

  I B

  • witała wszystkich „Bienvenido a España!”,
  • prezentowała piękne tradycyjne stroje,
  • rozpieszczała zwiedzających pysznymi hiszpańskimi tapas,
  • sprawdzała wiedzę o kraju w specjalnie przygotowanym quizie,
  • dziewczyny i chłopcy pokonywały tremę tańcząc flamenco,
  • jedna z tancerek prezentowała się wyjątkowo. Tej gratulujemy poczucia humoru.

  II A

  • zaprosiła wiele znanych osobistości. Byli: Papież Franciszek, Cezar, Mona Lisa z Leonardo da Vinci,
  • serwowano pasta di pomodoro i pizza Margherita,
  • włos się na głowie jeżył na widok sycylijskiej mafii,
  • włoskie drużyny piłkarskie też robiły wrażenie,
  • wszędzie rozbrzmiewała włoska mowa;

  II B

  • tu można było poczuć się jak w dawnych czasach,
  • pierogi serwował bar mleczny u Pauli,
  • śpiewano powstańcze piosenki,
  • uczniowie dali wszystkim piękną lekcję historii,
  • barwnymi strojami dziewczyny prezentowały polską modę;

  III A

  • pokazała widowiskowy upadek muru berlińskiego,
  • chłopcy świetnie prezentowali się w bawarskich strojach,
  • mimo natłoku pracy czas znalazła Angela Merkel,
  • częstowano żelkami Haribo,
  • bardzo zaskakującą ciekawostką był niemiecki grabarz, który w trakcie 50 lat pracy wykopał 23311 grobów, czym pobił rekord Guinessa.

  III B

  • Rosja naszym uczniom kojarzy się głównie z Maszą i niedźwiedziem,
  • Tu można było zobaczyć bardzo imponujące gazetki ścienne i plakaty z mnóstwem interesujących faktów,
  • atmosferę robiły Samowar i matrioszki,
  • uczniowie potrafili zaskoczyć ruskimi pierogami z truskawkami,
  • hokeiści w barwach Rosji budzili respekt;

   

  Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Coś trzeba było jednak postanowić. Doceniając wkład pracy każdej klasy i ogromne zaangażowanie wszystkich uczniów ogłaszamy:

  III miejsce zajmują wszystkie klasy, które nie zajęły miejsca II i I.

  II miejsce zajęła klasa II A (język włoski)

  I miejsce zajęła klasa II B (język polski)

 •  

  KONCERT JESIENNY - Podziękowania

  W ostatni czwartek -  19 listopada 2015 roku w Ośrodku Kultury „ARSUS” odbyła się 2-ga edycja Koncertu Jesiennego organizowanego przez szkolną Radę Rodziców.

  Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na fundusz socjalny RR  i tym samym wesprze finansowanie  wycieczek szkolnych, zielonych szkół, a także bieżących spraw najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.

  Podczas  koncertu występowali zarówno Uczniowie, Nauczyciele, jak i Rodzice.

  Podziękowania należą się przede wszystkim zdolnym, małym Artystom -  naszym Uczniom za wspaniałe występy i moc wzruszeń. Z tego miejsca chcielibyśmy również podziękować nauczycielom: Paniom - Anicie Janus,

  Izabeli Łabędzkiej oraz Agnieszce Grzesik za przygotowanie strony artystycznej koncertu, Paniom - Annie Pakos za wybór i przygotowanie prac na aukcję, oraz Magdalenie Sobolewskiej i Grażynie Sapierzyńskiej-Świątkiewicz za pomoc w dekorowaniu sali.

  Dziękujemy także wszystkim Rodzicom - za uczestnictwo w koncercie, aktywność na aukcji oraz dostarczenie do koncertowej kawiarenki przepysznych ciast.

  Impreza obfitowała w dużą ilość śmiechu, wzruszeń i zabawy. Już teraz zapraszamy na kolejny koncert w 2016 roku!

  Raz jeszcze dziękujemy wszystkim!

  Szkolna Rada Rodziców

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Koncert Jesienny.

 • Listopadowe soboty

  Uczniowie z Klubu Eko pod opieką I. Jarzębak i M. Kuśmierczyk zwiedzali Zamek Królewski,  Pałace (Wilanowski i  Na Wyspie) 
  oraz uczestniczyli w grze terenowej na Forcie Bema. 
  Korzystaliśmy z akcji "darmowy listopad".
strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
  ul. Orłów Piastowskich 47
  02-496 Warszawa
 • 22 667 46 54

Galeria zdjęć