• Wiosna zdrowia psychicznego

            23 marca podczas festynu „Wiosna zdrowia psychicznego” odbędzie się Bieg dla zdrowia.

            Rejestracja na bieg odbywa się poprzez zeskanowanie kodu QR z plakatu. Limit miejsc to 30 uczniów w każdej kategorii wiekowej. Bieg rozpoczyna się o godzinie 10:30, natomiast rozgrzewka o godzinie 10:20.

            Plakat będzie widoczny po kliknięciu napisu "Czytaj więcej".

            Zachęcamy do rejestracji!

             

          • RAZEM POSPRZĄTAMY URSUS

            Zachęcamy do włączenia się, w najbliższą sobotę 16.03.2024 r. do akcji RAZEM POSPRZĄTAMY URSUS – edycja wiosenna.

            Kiedy? - 16.03.2024 (sobota), godz. 10.00 – 12.00

            Gdzie? Proponujemy trzy lokalizacje:

            • NIEDŹWIADEK/ul. Orląt Lwowskich, vis a vis Biedronki/teren ogródków działkowych
            • SZAMOTY/ul. Posag 7 Panien, działka oświatowa
            • SKOROSZE/ul. Dzieci Warszawy, okolice Plażówki


            Osoby biorące udział w akcji otrzymają zaświadczenie o odbyciu wolontariatu /praca na rzecz społeczności lokalnej/.

            Organizator zapewnia worki, rękawice. Pamiętajcie o odpowiednim obuwiu.

            Dla wszystkich biorących udział w akcji przewidziana jest niespodzianka od organizatorów.

            Szczegóły dotyczące akacji, kontakt do organizatora są na plakacie, na stronie szkoły.

            Jeżeli jesteś zdecydowany wziąć udział w akcji – przekaż tę informację organizatorowi. Pozwoli to przygotować odpowiednią liczbę zaświadczeń. Stawiamy się samodzielnie w wybranym miejscu przeprowadzania akcji, w wyznaczonych godzinach, najlepiej całą rodziną:) i działamy na rzecz Naszej Dzielnicy!!!
             

          • Pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej

            W bibliotece szkolnej miało miejsce pasowanie na czytelnika uczniów z klas pierwszych.

            Uczniowie z wszystkich klas pierwszych pod opieką pań Wychowawczyń zostali zaproszeni do biblioteki na lekcję biblioteczną połączoną z głośnym czytaniem oraz na uroczystość pasowania.

            Na początku uczniowie mieli okazję zaznajomić się z fragmentami książki autorstwa pań Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak pt. : Basia i biblioteka”.

            Pierwszoklasiści byli zainteresowani książką, zadawali dużo pytań do przeczytanego tekstu oraz chętnie oglądali ilustracje książkowe.

            Następnie uczniowie podczas lekcji bibliotecznej pt.: „Wprowadzenie do biblioteki” mieli okazję dowiedzieć się o tym, jak trzeba zachowywać się w bibliotece szkolnej, czym różni się biblioteka od księgarni, jakie są zasady korzystania z księgozbioru bibliotecznego, gdzie w bibliotece znajdują się książki przeznaczone dla pierwszoklasistów oraz jak szanować książki.

            Na zakończenie spotkania nastąpiła najważniejsza część uroczystości, a mianowicie pasowanie na czytelnika. Po pasowaniu pierwszoklasiści dostali miłe niespodzianki od pań z biblioteki. Były to biblioteczne pamiątkowe zakładki oraz książki – wyprawki czytelnicze uzyskane w ramach trzeciego etapu kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Są to książki pt.: „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek i Emilii Dziubak oraz książka-poradnik „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”.

            Uczniowie byli bardzo zadowoleni z przygotowanych prezentów i obiecali, ze będą często przychodzić do biblioteki szkolnej, aby korzystać z księgozbioru bibliotecznego i wypożyczać książki.

          • W bibliotece się dzieje…

            W bibliotece w bieżącym roku szkolnym do tej pory miało miejsce wiele imprez, wydarzeń i akcji bibliotecznych oraz zwykłych, codziennych sytuacji związanych z zakupem i opracowywaniem księgozbioru:

            - segregowanie, opracowywanie i wydawanie podręczników oraz ćwiczeń dotacyjnych – sierpień/wrzesień, w ramach potrzeb cały czas.

            - zakup książek dla klas 0 i 1-8 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 za lata 2021-2025.

            - akcja głośnego czytania w klasach 0 z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – październik.

            Wolontariuszki biblioteczne z klasy siódmej czytały książki o jesieni, zakupione za środki pozyskane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 za lata 2021-2025.

            - spotkanie autorskie z Paniami Barbarą Szelągowską, pisarką i Monika Jędrychowską, ilustratorką, z uczniami z klas zerowych z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – październik.

            Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 za lata 2021-2025 na oddziały przedszkolne.

            - Szkolny Konkurs Fotograficzny „Pokaż swoją bibliotekę”, w której wzięli udział uczniowie z klas 4-8 z naszej szkoły z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – październik/listopad.

            Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 za lata 2021-2025.

            - spotkanie autorskie z Panią Joanną Jagiełło, pisarką książek dla dzieci i młodzieży, dla uczniów klas siódmych – listopad

            Działanie również zostało podjęte w ramach dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 za lata 2021-2025.

            Ponadto w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 za lata 2021-2025 została pozyskana sofa, dywan oraz trzy pufy na tzw. kącik czytelniczy dla uczniów. Część środków z wyżej wymienionego programu posłużyła również na zakup sprzętu komputerowego, który posłużył na wyposażenie stanowiska do wypożyczeń bibliotecznych.

            Przed nami sporo nowych wyzwań. Już dziś zachęcamy uczniów do udziału w dalszych akcjach bibliotecznych i aktywnego uczestniczenia w życiu biblioteki.

          • Klub Szkół UNICEF

            LUTY 2024

            Temat przewodni:

            Bezpieczeństwo w internecie

            9 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. To wydarzenie, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie związane z korzystaniem z internetu. Zachęcamy Was w tym miesiącu do podejmowania różnych inicjatyw mających na celu promowanie pozytywnych zachowań w przestrzeni internetowej. Zastanowimy się nad tym, jakie korzyści i zagrożenia niesie ze sobą przestrzeń online. Czy można zapobiec zagrożeniom?

            Kiedy w internecie dzieje się źle

            Pamiętajcie, że jeśli obawiacie się o swoje bezpieczeństwo lub odczuwacie niepokój z powodu sytuacji, która spotkała was w Internecie, możecie skorzystać z pomocy specjalistów Dyżurnetu https://dyzurnet.pl/dla-uzytkownikow

            Na tej stronie znajdziecie także szereg porad i wskazówek, jak zachować się w konkretnej niebezpiecznej i trudnej sytuacji, która może spotkać Was w przestrzeni online. Warto wiedzieć, że na każdy problem można znaleźć rozwiązanie.

             

            Jak zadbać o zdrowie psychiczne korzystając z internetu? – wskazówki UNICEF

            Obecność w sieci tworzy wiele możliwości komunikowania się, nauki oraz dzielenia się tym, co dla nas jest ważne. Jednak niesie ze sobą także niemałe wyzwania. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło się, że korzystając z mediów społecznościowych lub internetu odczuwaliście stres, doświadczyliście samotności, zazdrości, lęku, czy obniżonej samooceny, wiedzcie, że nie jesteście sami. Na stronie: https://unicef.pl/co-robimy/aktualnosci/dla-nastolatkow/5-sposobow-jak-dbac-o-zdrowie-psychiczne-w-wirtualnym-swiecie znajdziecie wskazówki przygotowane przez UNICEF, które pomogą Wam lepiej zadbać o wasze zdrowie psychiczne i być życzliwym w sieci.

            Artykuły Konwencji o prawach dziecka związane z korzystaniem z internetu:

            Korzyści/dobre strony internetu

            • Można szybko i łatwo wyszukać informacje

            • Pozwala dbać o kontakt ze znajomymi, kolegami, kiedy nie można spotkać się z nimi twarzą w twarz

            • Pomaga w nauce

            • Pozwala na korzystanie z gier online

            • Ułatwia kontakt z rodziną i przyjaciółmi, którzy mieszkają daleko

            • Pozwala podzielić się swoją opinią z większą grupą odbiorców

            • Umożliwia zakupy online oraz bankowość

            • Można wirtualnie odwiedzać miejsca, do których nie można dotrzeć osobiście

            • Pomaga odnaleźć się w mieście i ułatwia nawigację

             

            Zagrożenia/złe strony internetu

            • Brak szacunku i kultury w internecie

            • Obraźliwe komentarze

            • Zjawisko zastraszania innych osób

            • Brak poszanowania prywatności

            • Trudność z weryfikowaniem treści w internecie

            • Fałszywe wiadomości - fake newsy

            • Internetowe kradzieże

            • Włamania na konta

            • Trudności z kontrolowaniem czasu spędzonego online

            • Porównywanie się z innymi w mediach społecznościowych i spadek samooceny

            Kiedy w internecie dzieje się źle

            Pamiętajcie, że jeśli obawiacie się o swoje bezpieczeństwo lub odczuwacie niepokój z powodu sytuacji, która spotkała was w Internecie, możecie skorzystać z pomocy specjalistów Dyżurnetu https://dyzurnet.pl/dla-uzytkownikow

            Na tej stronie znajdziecie także szereg porad i wskazówek, jak zachować się w konkretnej niebezpiecznej i trudnej sytuacji, która może spotkać Was w przestrzeni online. Warto wiedzieć, że na każdy problem można znaleźć rozwiązanie.

             

            Jak zadbać o zdrowie psychiczne korzystając z internetu? – wskazówki UNICEF

            Obecność w sieci tworzy wiele możliwości komunikowania się, nauki oraz dzielenia się tym, co dla nas jest ważne. Jednak niesie ze sobą także niemałe wyzwania. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło się, że korzystając z mediów społecznościowych lub internetu odczuwaliście stres, doświadczyliście samotności, zazdrości, lęku, czy obniżonej samooceny, wiedzcie, że nie jesteście sami. Na stronie: https://unicef.pl/co-robimy/aktualnosci/dla-nastolatkow/5-sposobow-jak-dbac-o-zdrowie-psychiczne-w-wirtualnym-swiecie znajdziecie wskazówki przygotowane przez UNICEF, które pomogą Wam lepiej zadbać o wasze zdrowie psychiczne i być życzliwym w sieci.

             

          • PROGRAM „PO WARSZAWIE PIESZO I NA KÓŁKACH”

            Uczniowie klas 0A, 1B oraz 2A swoją przygodę z programem Po Warszawie pieszo i na kółkach rozpoczęli od wizyty specjalisty z Mobilnego Serwisu Rowerowego. Dzieci zapoznały się z budową roweru, dowiedziały się jak naprawić dętkę, a także utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się rowerem.

            W ramach realizacji programu dzieci uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem materiałów dostępnych na stronie www.miasteczkoprzyrody.mdk.waw.pl

            Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań czytanych przez nauczycieli m.in. pt. 100 butów Pana Stonoga". Przygody Pana Stonoga towarzyszyły dzieciom na zajęciach dotyczących zasad savoir-vivre w komunikacji miejskiej.

            Klasy wykonały makietę ulic z infrastrukturą miejską wraz z modelami autobusów. Makiety zostały wykonane z materiałów wtórnych. Na zajęciach muzycznych dzieci uczyły się tekstów piosenek z płyty Błyśnij odblaskiem". Same ułożyły układ choreograficzny do jednej z piosenek. Program cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i ich rodziców, którzy aktywnie włączyli się w udział w zajęciach.

             

          • Spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Szelągowską i ilustratorką Moniką Jędrychowską

            Dzieci z klas zerowych wzięły udział w spotkaniu autorskim z Barbarą Szelągowską – autorką książek dla dzieci i Moniką Jędrychowską – ilustratorką.

            Pisarka opowiadała jak powstaje treść książki, skąd czerpie pomysły i inspiracje oraz jak należy każdego dnia dbać o książki. Pani Jędrychowska tłumaczyła uczniom, jak skomplikowanym procesem jest stworzenie szaty graficznej książki.

            Dzieciom towarzyszyła kolorowa, trzymetrowa, wesoła Stonoga Jadzia, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy, śpiewu, odgadywania zagadek, konkursów i słuchania utworów autorki.  

            Organizatorem spotkania była biblioteka szkolna. Wydarzenie zostało dofinansowane
            w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

             

            Dziękujemy za miłą atmosferę na spotkaniu.

            Nauczyciele bibliotekarze

          • Spotkanie autorskie dla dzieci z Panią Joanną Jagiełło

            Uczniowie klas siódmych uczestniczyli w  spotkaniu autorskim z panią Joanną Jagiełło - cenioną autorką książek i opowiadań dla dzieci, młodzieży i dorosłych, za które zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Podczas spotkania pisarka opowiadała o swojej drodze pisarskiej, o trudnościach i sukcesach w pracy pisarza. Mówiła o przeżyciach, które inspirowały ją do napisania kolejnych książek. Podczas spotkania wywiązała się żywa dyskusja o problemach, potrzebach i marzeniach współczesnej młodzieży. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących warsztatu pisarskiego autorki i procesu powstawania ilustracji do jej książek. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze.

            Organizatorami spotkania była biblioteka szkolna. Wydarzenie zostało dofinansowane
            w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

            Dziękujemy za wspaniałą atmosferę na spotkaniu i zapraszamy na kolejne.

            Nauczyciele bibliotekarze

          • KONKURS PLASTYCZNY „KONSTYTUCJA OBYWATELOM” – I ETAP SZKOLNY

            KONKURS PLASTYCZNY „KONSTYTUCJA OBYWATELOM” – I ETAP SZKOLNY  

            Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym Konstytucja Obywatelom”. 

            Informacje o konkursie: 

            1. Organizatorem konkursu plastycznego „Konstytucja Obywatelom” jest Pan Wiesław Krzemień – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. 

            2. Celem konkursu jest: 

            - propagowanie wiedzy dotyczącej treści zawartych w obowiązującej Konstytucji Rzeczpospolitej i jej znaczenia dla obywateli, 

            - krzewienie postaw patriotycznych i obywatelskich, 

            - propagowanie wiedzy historycznej związanej z powstaniem Konstytucji oraz wydarzeniami, które miały wpływ na zmiany w dokumencie. 

            3. Konkurs jest jednym z wydarzeń realizowanych w ramach obchodów wydarzenia „PIKNIK Z KONSTYTUCJĄ”, które odbędzie się z udziałem placówek oświatowych 23 marca 2024r. w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. 

            I etap szkolny: 

            Uczestnicy mogą przystąpić do konkursu indywidualnie lub zespołowo. Zespół może tworzyć rodzina przedszkolaka lub ucznia. 

            Zadaniem konkursowym jest stworzenie plakatu na formacie A3 nawiązującego do hasła „Konstytucja Obywatelom”. Plakat może być wykonany dowolną techniką wybraną przez autora/autorów.  

            Kryteria oceny: zgodność z tematem i założeniami kompozycji, dobór środków wyrazu plastycznego, oryginalność i sposób interpretacji, walory estetyczne. 

            Na odwrocie, prace powinny zawierać informacje o autorze/autorach takie jak: imię i nazwisko, grupa/klasa oraz numer przedszkola lub szkoły. 

            Prace będą ocenianie w następujących kategoriach wiekowych: 

            - przedszkolaki, 

            - uczniowie klas 1-3, 

            - uczniowie klas 4-6, 

            - uczniowie klas 7-8. 

            Z każdej kategorii szkolna komisja wybierze po 3 prace, które będą reprezentować naszą szkołę w etapie dzielnicowym.  

            Wyniki II etapu zostaną ogłoszone 23.03.2024r. podczas „Pikniku z Konstytucją”. Dla trzech najciekawszych prac, w każdej kategorii wiekowej Organizator przewiduje nagrody. 

            Prace należy składać do 15 lutego 2024r. do: 

            - p. Doroty Mielniczuk (klasy 0), 

            - p. Grażyny Sokół (klasy 1-3), 

            - p. Dagmary Gwoździk (klasy 4-6, 7-8). 

             

            Szkolni koordynatorzy konkursu 

            Dagmara Gwoździk 

            Ewelina Kiryk 

        • Rekrutacja do klas I oraz oddziałów przedszkolnych
          • Rekrutacja do klas I oraz oddziałów przedszkolnych

            Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych rozpocznie się 5 marca br. i będzie prowadzona z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji.

            Na stronie Biura Edukacji zostały opublikowane powyższe informacje dot. rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025:

            · harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

            · zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

            oraz

            · kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.


            https://edukacja.um.warszawa.pl/aktualnosci5

          • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

            Utalentowani uczniowie klasy 2c wystąpili w pięknych Jasełkach bożonarodzeniowych. Scenografia robiła duże wrażenie. Mali artyści wcielili się w postaci z betlejemskiej szopki. Białe anioły oświetlone migoczącymi skrzydłami, pastuszkowie, królowie otaczający żłóbek z Jezuskiem, Maryją i Józefem i wszystko w mroku, który nadawał przedstawieniu niepowtarzalny klimat. 

            Całości dopełniała oprawa muzyczna, wzruszające tańce aniołów i dzieci z lampionami, a także wesoły taniec pastuszków stworzyły bożonarodzeniową atmosferę.

            Ogromne brawa dla wykonawców, którzy włożyli ogromną pracę w przygotowanie tego magicznego przedstawienia.

          • Aktywne Grudniowe Działania Wolontariuszy

            Mijający grudzień, dla wolontariuszy z naszej szkoły, był bardzo pracowity.

            Na początku miesiąca, 5.12.2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Odbyło się uroczyste spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz warsztaty plastyczne. W czasie warsztatów powstały piękne kartki z motywem świątecznym, które przeznaczyliśmy na potrzeby akcji „Kartka świąteczna pomaga”.

            W tegorocznej akcji tworzenia kartek świątecznych na potrzeby charytatywne wzięło udział wielu uczniów z naszej szkoły oraz całe klasy. Dziękujemy bardzo za aktywny udział klasom 0b, 1a oraz 3b wraz z wychowawcami oraz wszystkim zaangażowanym. Wasze kartki z życzeniami powędrowały do osób starszych oraz na potrzeby fundacji św. Mikołaja (zbieramy fundusze na stypendia dla zdolnych uczniów z naszej szkoły).

            W połowie grudnia wolontariusze uczestniczyli w szkolnym kiermaszu świątecznym zorganizowanym przez Radę Rodziców.

            Kolejny rok braliśmy udział w akcji „Świąteczna paczka”, w którą zaangażowana była cała społeczność szkolna. Efektem tej zgranej współpracy jest ogromna pomoc rodzinie potrzebującej z Warszawy oraz radość i satysfakcja z tego, że jesteśmy społecznością zgraną oraz zaangażowaną. Ogromnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

            Zdjęcia z akcji przedświątecznych można obejrzeć w galerii.

            Zachęcamy do dalszych działań na rzecz innych.

          • Festiwal Piosenki Świątecznej

            W piątek 19 grudnia w naszej szkole już po raz drugi odbył się Festiwal Piosenki Świątecznej.

            Uczniowie z klas 0-3 zaprezentowali się w kolędach, pastorałkach oraz piosenkach o tematyce świąteczno-zimowej wprowadzając nas w świąteczny nastrój. Dzieci wzajemnie się dopingowały oraz wesoło bawiły, słuchając koleżanek i kolegów z innych klas.

            Wszyscy artyści otrzymali w nagrodę słodkie łakocie ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II
      • 22 667 46 54
      • ul. Orłów Piastowskich 47 02-496 Warszawa Poland
      • w ciągu roku szkolnego: pn-pt: 7:30-15:30
      • p. Kinga Frankiewicz
      • p. Krystyna Zych-Włodarczyk p. Magdalena Grześczyk p. Magdalena Sobolewska
  • Galeria zdjęć

      brak danych