• Nocowanie w szkole

  W piątek 19 września uczniowie klasy IVa zostali porwani przez swojego wychowawcę - p. M. Sobolewską i podstępnie zwerbowani do odbycia nocnych zajęć integracyjnych w szkole. Były zawody sportowe, piżamowa potańcówka, wspólne organizowanie miejsca do spania, kolacja na dwa tostery, czytanie do snu i oglądanie filmu. Nie myślcie, że w zawodach ktoś wygrał super nagrodę, że kolacja wszystkim smakowała, a film zachwycił całą widownię:-) Nic takiego się nie stało. Za to byliśmy razem, były łzy, zbyt wolno piekące się tosty, mało miejsca na materacu i dużo autentyczności. Integracja na 100%.

  Ogromne podziękowania za wsparcie i pomoc dla gimnazjalistów z IIIb , pani Grażynki z biblioteki i pani Marty od matematyki.

 • W gospodarstwie ekologicznym…

  Uczestnicy szkolnego koła przyrodniczego wybrali się wraz z opiekunami - p. Ireną Jarzębak i p. Barbarą Szkamruk do gospodarstwa ekologicznego. Dzieci miały okazję prześledzić etapy uprawy ekologicznej różnych odmian sałaty : masłowej, czerwonej, roszponki, rukoli. Atrakcją było samodzielne zbieranie sałaty, kopru włoskiego i mięty. Każdy z uczestników wycieczki na koniec został obdarowany ogromną porcją zielonego przysmaku. Pogoda dopisała, humory również :)

   
   
 • Sprzątanie Świata

  19 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej akcji „Sprzątanie Świata”. Grupy uczniów wraz z nauczycielami sprzątały wyznaczone ulice Osiedla Gołąbki. Efektem pracy było kilka worków odpadów: butelki, puszki, a nawet dwa dywany i lodówka. Najbardziej aktywne były klasy: 4a, 6a. Rękawiczki i worki w tym roku zapewnił Wydział Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

 • Warsztaty przyrodniczo-integracyjne „Wełna, futro, skóra, pierze – skąd się te produkty bierze?”

  U progu nowego roku szkolnego klasy: 5a,5c i 5e pod opieką wychowawców - I. Łabędzkiej, M. Kuśmierczyk, B. Szkamruk i E. Wojtasiak odwiedziły Folwark Bródno. Podczas warsztatów uczniowie obcowali ze zwierzętami gospodarskimi, poznawali ich zwyczaje i ciekawostki z nimi związane. Dowiedzieli się również o korzyściach, jakie daje człowiekowi hodowla trzody chlewnej, drobiu, owiec, kóz, koni i bydła. Zajęcia były bardzo ciekawe, a łagodne i przyjazne zwierzęta dały wiele radości. Po warsztatach uczniowie regenerowali utracone siły samodzielnie upieczoną nad ogniskiem kiełbaską. Wyjazd był bardzo udany, a pogoda jak na zamówienie :)

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH SP2

   

  Dyrekacja szkoły informuje, że wyposażenie w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe (ze wszystkich obowiązkowych zajęć, w tym język angielski) zapewnia szkoła.

 • Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego 2014

   

  Z dużą satysfakcją informujemy o wynikach sprawdzianu szóstoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego.

  Sprawdzian- 30,01 pkt (wynik bardzo wysoki).

   Egzamin gimnazjalny:
  język polski- 77% ( wynik bardzo wysoki)
  historia i WOS -68,5% ( wynik bardzo wysoki)
  matematyka- 64,8% (wynik bardzo wysoki)
  przedmioty przyrodnicze- 59,2% (wynik wysoki)
  język angielski podstawowy- 79,6% (wynik wysoki)
  język angielski rozszerzony- 57,2%

  Gratulujemy uczniom bardzo dobrych wyników. Dziękujemy nauczycielom za efektywną pracę z uczniami oraz rodzicom za wsparcie.

  Dyrekcja szkoły

   
 • Warszawa – Moje Miasto 2014

  Bartek Sobieski z klasy Ib gimnazjum zajął I miejsce w VII Konkursie „Warszawa – Moje Miasto”, który adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs przeprowadziło Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Gala wręczenia nagród laureatom odbyła się 5 czerwca w Teatrze Staromiejskim.

  Bartek przedstawił pracę "Historia osiedla Gołąbki". W prezentacji wykorzystał wywiad z prof. Maciejem Grabskim oraz fotografie Willi Grabkowo dawniej i dziś. Była to wspaniała promocja naszego osiedla. Koordynacji konkursu podjęła się p. Irena Jarzębak.

 • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

  13 czerwca uczniowie klas: 6c, 5d i 5c wraz z nauczycielami przyrody: B. Szkamruk, E. Wojtasiak, I. Jarzębak uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Po Ogrodzie Botanicznym, a także Łazienkach Królewskich uczniów oprowadzała p. Irena Jarzębak.

  Uczestnicy wycieczki poznali historię tych obiektów, zobaczyli większość z ponad 5000 gatunków roślin, 23 drzewa - pomniki przyrody, rośliny parzące m. in. barszcz kaukaski. Dodatkową atrakcją Ogrodu był zachowany zrąb pierwszej Świątyni Opatrzności Bożej z 1792 r. - kościoła ufundowanego przez Sejm jako wotum za uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Ponadto uczniowie zobaczyli Obserwatorium Astronomiczne z 1820 roku, teatr dworski w Starej Pomarańczarni z 1788 roku, kamienny amfiteatr, Pałac na Wodzie, Podchorążówkę i inne obiekty. Zwiedzanie miało swój finał w Nowej Kordegardzie, gdzie uczestnicy wycieczki zjedli smaczne gofry, rurki z bitą śmietaną i lody.

 • Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015

  Dyrektor Zespołu Szkół Nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie zaprasza Rodziców kandydatów do klasy pierwszej szkoły podstawowej na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 czerwca 2014r. (poniedziałek) o godz.18:00 w holu głównym szkoły, przy ul. Orłów Piastowskich 47.

   

   

   

 • Ośmiu Wspaniałych

  Jury XXI Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków wyłoniło w kategorii „ÓSEMECZKI” laureatów, wśród których znalazło się dwoje naszych uczniów: Zuzanna Kaluga z klasy 5a oraz Antoni Łukasiak z klasy 6d. Gala wręczenia nagród odbyła się 19 maja w Sali Kongresowej PKiN, którą uświetnił koncert Moniki Kuszyńskiej.

  Laureaci to członkowie Klubu Ośmiu przy SP nr 2, którym opiekuje się p. Irena Jarzębak. Zuzia i Antek biorą udział we wszystkich akcjach klubu, m.in. w dokarmianiu ptaków zimą, zbiórce pokarmu dla psów i kotów ze schronisk, w Świątecznej Paczce. Zuzia opiekuje się także starszą, samotną sąsiadką oraz pomaga niepełnosprawnych kolegom z klasy w odrabianiu lekcji. Antoś działa aktywnie w 47 WDHiZ ZHP, znalazł domy dla trzech zabłąkanych psów, chętnie odwiedza starszą panią, która była kiedyś jego sąsiadką. Naszym laureatom życzymy dalszych sukcesów w działalności wolontariackiej.

 • Uroki Gór Świętokrzyskich

  W dniach 13 – 15 maja 2014 r. klasy: 4a, 4b, 4c, 4d, 4e i 6a wraz ze swoimi wychowawcami były na Zielonej Szkole w Górach Świętokrzyskich. Mimo kiepskiej pogody wszystkim dopisywał dobry humor :) W strugach deszczu  zapoznaliśmy się z dinozaurami w Bałtowie, odbyliśmy prawdziwe safari amerykańskim szkolnym autobusem i przeżyliśmy w kinie 5D spotkanie oko w oko z prehistorycznym rekinem. Po drodze zwiedziliśmy Święty Krzyż, przeszliśmy podziemiami kopalni krzemienia i oglądaliśmy okazy różnych skał w Muzeum Minerałów Świata. Na koniec zajechaliśmy do Pacanowa - miasta Koziołka Matołka, w którym znajduje się Europejskie Centrum Bajki. Następna Zielona Szkoła już za rok :)

 • Zielona Szkoła w Serwach (12 – 14 maja)

  Uczniowie klasy 6c i 6d wraz z opiekunami (I. Jarzębak, A. Janus, P. Jusiak) odwiedzili w ramach tegorocznej Zielonej Szkoły Ziemię Augustowską i Suwalszczyznę. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki poznali wczesnośredniowieczną osadę słowiańską w Surażu. Tam obserwowali pokazy walk, mieli zajęcia z rycerzami, konkursy sprawnościowe, próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku. W kolejnych dniach wszyscy odwiedzili m.in.: Cisową Górę – symbol Suwalszczyzny, Smolniki – punkt widokowy „Pan Tadeusz”, Stańczyki – mosty zwane „Wiaduktami Północy”. Jeden z przystanków miał miejsce w Suwałkach, gdzie urodziła się Maria Konopnicka. Tam również znajdował się piękny pomnik patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.

  Wszyscy z pewnością na długo zapamiętają malownicze krajobrazy tego rejonu Polski - cuda natury zapierające dech w piersiach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej „Bałałajka”

  Ogólnopolska edycja Festiwalu Piosenki Rosyjskiej „Bałałajka” odbyła się w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie przy ul. Belwederskiej.

  Uczennica naszego gimnazjum - Wiktoria Księżopolska została zakwalifikowana do festiwalu i tym samym reprezentowała szkołę na gali finałowej, wykonując utwór w języku rosyjskim: „Молитва” (Modlitwa). W jury zasiadali m.in. aktorka teatru moskiewskiego - Liubov Seliutina oraz specjalista w zakresie śpiewu wokalnego z Rosyjskiego Centrum Twórczości Artystycznej w Moskwie - Michail Bliszczik. Festiwal był niezwykłym przeżyciem. Stworzył możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów konkursu było zwiedzanie Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce i spotkanie z ambasadorem Rosji.

 • Klasa 4e w Muzeum Powstania Warszawskiego

  24 kwietnia 2014 r. klasa 4e wraz z wychowawczynią - p. Barbarą Szkamruk w ramach edukacji historycznej uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznali historię walk powstańczych, działania prowadzone przeciwko okupantom przez dzieci, sposoby szyfrowania i przesyłania tajnych rozkazów. Obejrzeli również wyposażenie i strój małego powstańca. Całości towarzyszyło bicie serca dochodzące ze ściany muzeum symbolizujące życie młodych ludzi oddane w obronie Warszawy. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

 • X Dzielnicowy Konkurs Ekologiczny „Historyczne Parki Warszawy”

  23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się półfinał i finał konkursu, w którym uczestniczyło 20 uczniów z ursuskich szkół podstawowych. Przebieg konkursu oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Aleksandra Magierecka - Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Marlena Napiórkowska – z Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Mirosława Zdanowicz - przewodnik miejski po Warszawie, dr Ryszard Kalbarczyk - ekolog, pracownik naukowy.

  Laureaci etapów szkolnych uczestniczyli w dwóch wycieczkach, podczas których zwiedzali zabytkowe parki w Wilanowie, w Łazienkach Królewskich, Ogród Saski i Ogród Krasińskich. Podczas półfinału uczniowie odpowiadali ustnie przed komisją na pytania, które przygotowała p. Mirosława Zdanowicz. Do finału dotarło 5 uczniów z różnych szkół. Rozwiązywali oni krzyżówkę na temat poznanych parków. Najwięcej punktów otrzymał Dominik Chaberek z klasy VIc (SP nr 2) i zajął I miejsce, II miejsce przypadło SP nr 4, III - SP nr 11, IV – SP nr 14. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz odznaki Młodego Przyjaciela Warszawy, które wręczyła p. Małgorzata Wojtatowicz z Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Rada Rodziców przy ZS nr 80 dofinansowała słodki poczęstunek dla uczestników konkursu. Za organizację X Dzielnicowego Konkursu Ekologicznego była odpowiedzialna p. Irena Jarzębak.

  Zdjęcia w galerii.

 • Dzień Ziemi w gimnazjum

  Z okazji Dnia Ziemi gimnazjaliści naszej szkoły zaprezentowali wyniki prac związanych z realizacją projektów gimnazjalnych przygotowywanych pod kierunkiem nauczycielki geografii - p. Barbary Szkamruk i nauczycielki biologii - p. Elżbiety Wojtasiak.
   

  Zgromadzeni na widowni uczniowie obejrzeli przygotowane przez swoich kolegów prezentacje dotyczące rekordów geograficznych i biologicznych, wzięli udział w quizie, obejrzeli stroje związane z modą charakterystyczną dla różnych kontynentów. Nauczyciele też mieli okazję wykazać się znajomością wiedzy geograficzno - przyrodniczej podczas rozwiązywania przygotowanych dla nich rebusów. Zwycięzca wygrał słodycze dla swojej klasy wychowawczej. Całość ubarwiły występy wokalno - taneczne przygotowane specjalnie na tę okazję i powiązane z nią tematycznie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • Pamiętamy…

  4 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony 9. rocznicy śmierci Jana Pawła II przygotowany przez klasę 4a wspólnie z wychowawczynią –               p. Elżbietą Wojtasiak.

  W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć o naszym patronie i przypomnieć najważniejsze wydarzenia z Jego życia. W czasie apelu panowała poważna i wzniosła atmosfera. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały prezentację o życiu Papieża, uważnie słuchały, a na koniec wspólnie zaśpiewały ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”. Publiczność doceniła zaangażowanie młodych wykonawców i nagrodziła ich długimi brawami.

 • Koncert Wiosenny

  W dniu 8.04.2014r. o godz.18:00 odbył się w naszej szkole Koncert wiosenny, na który bardzo licznie przybyli rodzice, nauczyciele i uczniowie. Program koncertu umieszczony został  w zakładce: "Dla rodziców". Podczas imprezy uczniowie pokazali swoje liczne talenty. Organizacją i prowadzeniem koncertu zajęłą sie p. Agnieszka Grzesik. W kawarence prowadzonej przez radę rodziców można było wypic kawę i skosztować pysznych światecznych mazurków. Dochód z organizacji koncertu zostanie przeznaczony na dożywianie uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do fotogalerii.

 • Lekcja patriotyzmu

  22 marca 2014 r. p. Irena Jarzębak z grupą uczniów (głównie harcerzy) wybrała się do gimnazjum w Nadarzynie na przedstawienie teatralne o „żołnierzu wyklętym” – Karolu Łoniewskim (ps. Lolek) urodzonym 4 listopada 1925 roku w Nadarzynie.

  18 lutego 1948 r. został on aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa, a po krótkim śledztwie skazany przez Rejonowy Sąd Wojskowy na karę śmierci. Wyrok wykonano 24 września o godzinie 19.00. Zginął człowiek podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego – człowiek niewinny.

  Nadarzyńscy gimnazjaliści w profesjonalny sposób przedstawili historię krótkiego życia swojego rodaka. Dla uczniów naszej szkoły oraz członków Towarzystwa Przyjaciół Warszawy była to wspaniała lekcja patriotyzmu. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o tych, którzy oddali życie za godną dla nas przyszłość.

 • 12.03.2014

  Szanowni Rodzice i Nauczyciele


  Zachęcam do wpłacania 1% podatku na Fundację Świętego Mikołaja na rzecz stypendiów dla naszych zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin.
  Można to zrobić w bardzo prosty sposób: w rocznym rozliczeniu podatkowym należy wpisać nr KRS Fundacji Świętego Mikołaja - KRS: 0000126602 a w celu szczegółowym: Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie.
  Wypełniając PIT bardzo proszę uważnie wpisać KRS można ściągnąć PIT ze strony Fundacji z wpisanym już właściwym KRS www.stypendia.mikolaj.org.pl
  Fundacja przeznacza cenne nagrody dla szkół, które w danym roku zgromadzą najwięcej funduszy na stypendia. Za ubiegłoroczną zbiórkę za zajęcie II miejsca otrzymaliśmy nagrodę w postaci stypendium dla jednego ucznia w wysokości 2000 zł. (do realizacji w roku 2014/15)
  Mamy nadzieję, że w tym roku dzięki 1% przez Państwa przekazywanemu zajmiemy pierwsze miejsce a nagroda będzie służyła całej społeczności szkolnej.
  Dziękuję
  Ewa Samuła

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
  ul. Orłów Piastowskich 47
  02-496 Warszawa
 • 22 667 46 54

Galeria zdjęć

PARTNERZY