• Życie i zwyczaje pszczół - warsztaty przyrodnicze

  Uczniowie klas szóstych uczestniczyli w zorganizowanych przez p.Barbarę Szkamruk warsztatach dotyczących pszczół. Zdobyli ciekawe informacje dotyczące życia i zwyczajów pszczół, ich budowy, poznali różne gatunki miodu, wosk pszczeli. Zobaczyli też,  jak w środku wygląda ul i hotel dla owadów. Mieli okazję dowiedzieć się, jaka jest hierarchia w ulu i podział obowiązków w pszczelej społeczności. Zaznajomili się z  trudną i odpowiedzialną pracą pszczelarza. Poznali tajniki produkcji różnych odmian smacznego miodu. Warsztaty zakończyły się samodzielnym wykonaniem i ozdobieniem świec z naturalnego wosku pszczelego.Szkoda tylko, że miodu było tak mało :)

 • Ośmiu Wspaniałych

  XXIII Stołeczna Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych" odbyła się 18.05.2016r.  w Teatrze Polskim. Klub Ośmiu, którym opiekuje się p. Irena Jarzębak, wytypował do konkursu cztery bardzo aktywne wolontariuszki: Weronikę Bylicę, Paulinę Dećkowską, Martę Flejszman i Alicję Ratajczak. 12 - osobowe jury wyłoniło 8 laureatów. Wśród nich znalazły się dwie nasze wolontariuszki: Marta Flejszman i Alicja Ratajczak. Po wręczeniu nagród przez Prezydenta Warszawy p. Hannę Gronkiewicz - Walc, wystąpiła z koncertem artystka zespołu „Piwnica pod Baranami”- p. Agata Ślazyk. Gratulujemy laureatkom wspaniałego sukcesu.

 • Uwaga! Aukcja.

  Po zakończonej aukcji pozostał jeden z wylicytowanych obrazów. Organizatorzy przechowali go w szkole.

  WŁAŚCICIELA ZAKUPIONEGO PODCZAS FESTYNU NA LICYTACJI OBRAZU ZAPRASZAMY PO ODBIÓR DO POK. 18
   

 • Wiedza i zabawa  w MEGA dawce.

  Od 11 do 13 maja dzieci z klas: 3a i 3c wraz z wychowawcami (L. Tomczyk, A. Chmielewska, K. Zygier) były na zielonej szkole w Górach Świętokrzyskich. W trzy dni zwiedziliśmy wiele najciekawszych obiektów okolicy. Poznaliśmy pradawne losy człowieka w Centrum Neandertalczyka, byliśmy w kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich, Klasztorze Święty Krzyż na Łysej Gorze oraz w XIII-wiecznym zamku królewskim w Chęcinach. W Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oglądaliśmy, jak dawniej żyli ludzie oraz dowiedzieliśmy się, jak kiedyś bawiły się dzieci. Oglądaliśmy gołoborza i wiele ciekawostek w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Zachwyceni, wędrowaliśmy jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju - Jaskinią Raj. W Jura Parku w Bałtowie udało nam się stanąć obok mamuta i dinozaura - prawdziwych rozmiarów i obejrzeć pradawnych mieszkańców mórz w interaktywnym oceanarium. Ku naszej radości towarzyszyli nam: przewodnik i animator – profesjonaliści bardzo lubiący pracę z dziećmi. W każdej wolnej chwili były zabawy, zagadki, wesołe zadania i śpiewy przy dźwiękach gitary. Wieczorami zabawy i gry sportowe, ognisko i dyskoteka. Aż trudno pomyśleć, że w tak krótkim czasie mieliśmy tak wiele atrakcji.

 • Akademia Pana Hrabiego, czyli niezwykła Zielona Szkoła.

  Od 10 do 13 maja klasy: 5c i 5d wraz z opiekunami (A. Janus, M. Kuśmierczyk, W. Kocyk, E. Sroka) mieszkały w pałacu w Mosznej. To wyjątkowe miejsce zachwyciło wszystkich swoją bajkowością i tajemniczością. Piękne pałacowe komnaty, imponujące wieże, oranżeria zamkowa, aleja lipowa, kwitnące azalie to tylko niektóre elementy budzące podziw.

  W czasie kilku dni poznaliśmy burzliwą historię zamku,  jego tajemnicze zakątki, a podczas wieczornego zwiedzania spotkaliśmy również Białą Damę. Oj, zapamiętamy to spotkanie na długo! Poza tym mieliśmy warsztaty z aktorami teatru „Castello” i lokalnymi artystami – malarzami. W trakcie zajęć plenerowych próbowaliśmy swoich sił w przeciąganiu liny, strzelaniu z łuku i walce na miecze.

  Wróciliśmy szczęśliwi i pełni pozytywnych emocji. Wiemy na pewno, że w tak niezwykłym miejscu Zielonej Szkoły jeszcze nie mieliśmy. Warto obejrzeć naszą galerię zdjęć. Serdecznie zapraszamy!

 • Wieczornica

  27 kwietnia o godz.19.00 w naszej szkole miała swoją premierę  wieczornica pt. „Bohaterowie naszych lektur". Oglądający mogli podziwiać uczniów kl.4-6 odgrywających fragmenty klasycznych lektur. Nie zabrakło piosenek i dynamicznego tańca. Na widowni zasiedli rodzice i dyrekcja szkoły. Pokaz dla szerokiej publiczności, czyli całej szkolnej społeczności jest przewidziany na 1 czerwca 2016r. Zapraszamy:)

  Anita Janus i Izabela Łabędzka

 • Dzień Ziemi 

  Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas: 2a i 2e przygotowali wraz z wychowawczyniami bajkę ekologiczną „ O królewnie Przyrodzie i złej macosze Śmiecisławie”.  Artyści podczas apelu  przypomnieli swym kolegom i koleżankom o  konieczności dbania o nasz dom – Ziemię.  Spotkanie to było okazją  do nauki, ale też do radosnej  zabawy.

 • Dzielnicowy Konkurs Matematyczny

  26 kwietnia 2016r. gościliśmy w naszej szkole 35 uczniów z SP 4, SP 14 i SP 11, którzy dzielnie zmagali się z zadaniami matematycznymi podczas XIII Dzielnicowego Konkursu Matematycznego dla klas 3 ,,Mała Olimpiada Matematyczna". Do etapu finałowego zakwalifikowali się:
   1. Maciej Gusta SP 4
   2. Michał Dolata SP 4
   3. Wojciech Kuś SP 2
   4. Aleksander Ochociński SP 4
   5. Anna Mędrzak SP 4
   6. Natalia Waśko SP 4
   7. Jan Kwiatkowski SP 11

  8. Bartosz Krawczyk SP 4
   9. Karol Stokowski SP 14
   10. Antoni Adamus SP 4
   11. Zuzanna Skłodowska SP 14
   12. Jan Dorosiński SP 2
   13. Karina Rulewska SP 4
   14. Antonina Poświata Sp 11
   15. Antonina Białek SP 11
   16. Michalina Zub SP 14


  GRATULUJEMY FINALISTOM!  Finał odbędzie się 21 maja 2016r o godz. 10.00 w SP 65 w Warszawie.

 • XII Dzielnicowy Festyn Integracyjny

  XII DZIELNICOWY FESTYN INTEGRACYJNY

  Serdecznie zapraszamy na nasz coroczny FESTYN, który odbędzie się dnia 21  maja  (sobota) w godzinach 11:00- 15:00. na terenie boisk szkolnych przy Zespole Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi , ul. Orłów Piastowskich 47.

  Na odwiedzających nas gości czeka wiele bardzo ciekawych atrakcji oraz moc niezapomnianych wrażeń.

  Tutaj można zobaczyć program Festynu.

  SCENARIUSZ_2015-_2016.doc

   

 • Giełda warszawskich placówek pozaszkolnych

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Wyprzedaż garażowa

  Rada Rodziców
  przy Zespole Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi
  w Warszawie
  zaprasza na wyprzedaż garażową, która odbędzie się 14 maja (sobota)
  w godzinach 10-15.

   

  Regulamin wyprzedaży garażowej: Regulamin_Wyprzedazy_Garazowej.pdf

   

   

 • Królewskie owoce w Ursusie

 • Dzień Ziemi

  Uczniowie naszej szkoły przybliżyli znaczenie i konieczność ochrony środowiska podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Szóstoklasiści - pod kierunkiem wychowawczyni p. Barbary Szkamruk (kl.6e)  i p. Elżbiety Wojtasiak (kl.6a), w żartobliwy sposób pokazali, jak każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska , którego czystość jest gwarantem naszego zdrowia. Podczas apelu dowiedzieliśmy się, że przeciętny Europejczyk produkuje rocznie ponad pół tony śmieci, z czego ponad 1/3 trafia na wysypiska. Polacy są w grupie narodów, które produkują znacznie mniej śmieci. Na jednego mieszkańca naszego kraju przypada około 300 kg śmieci i odpadów rocznie. Problemem jest to, że ponad 3/4 śmieci trafia na wysypiska zamiast zostać poddana recyklingowi. Apel uświadomił wszystkim, jak niewiele wysiłku wymaga dbanie o czystość naszego domu – Ziemi.

 • Uczniowie sadzili drzewa i krzewy owocowe

  Uczniowie z Klubu Eko uczestniczą w projekcie „Królewskie owoce". Po kilkugodzinnych warsztatach na temat odmian drzew i krzewów owocowych posadzili 8 drzew (jabłonie i jadalne derenie) oraz kilkanaście krzewów aronii. Odmiany te są odporne na choroby grzybowe i owady pasożytnicze, przywieziono je z instytutu w Skierniewicach. Będą rosły  na skwerze przy ul. Królów Polskich. Uczniowie  opiekują się sadzonkami, które osłonili palikami i będą je podlewali w miarę potrzeby. Za kilka lat mieszkańcy Gołąbek będą mogli zerwać sobie dojrzałe owoce. Opiekun klubu -  Irena Jarzębak

   
 • I Dzielnicowy Konkurs Czytelniczy ,,Z baśnią przez świat"

  15 marca 2016r. odbył się organizowany przez przez naszą szkołę I Dzielnicowy Konkurs czytelniczy ,,Z baśnią przez świat". W konkursie wzięło udział 40 uczniów z czterech szkół z naszej dzielnicy. Nasi uczniowie : Marta Łukasiak (kl.3b), Wojciech Kuś (kl.3b), Jan Miękina (kl.3b), Jan Perkowski (kl.3b) zajęli 3 miejsce. Gratulujemy !!! Sponsorem słodkiego poczęstunku była firma ,,Dan Cake".

 • XIII Konkurs Międzyszkolny dla klas 3 ,,Z ortografią za pan brat"

  15 kwietnia 2016 odbył się w naszej szkole XIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,,Ortografią za pan brat" dla klas 3. Do etapu finałowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  1. Patryk Sidorowicz SP 4
  2. Bogusław Ochmański SP 4
  3. Karolina Jarosz SP 4
  4. Karol Dybała SP 14
  5. Natalia Wałęka SP 14
  6. Alicja Korol SP 2
  7. Jakub Sarnecki SP 2
  Gratulujemy  i życzymy powodzenia w etapie finałowym, który odbędzie się 10 maja  w SP 214 w Rembertowie. Sponsorem słodkiego poczęstunku była firma ,,Dan Cake". Dziękujemy.
 • Korzystając ze sprzętu rekreacyjnego zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.

  Na placu zabaw Hasanka podczas pikniku na kocach uczniowie klasy 5a wzięli udział z zajęciach, w których zapoznawali się z przepisami prawa o ruchu drogowym i konsekwencjami ich łamania. Po dawce teorii oddawaliśmy się już tylko praktyce. Widać było, że uczniowie mają opanowaną jazdę na rolkach, hulajnogach, fiszkach i bardziej tradycyjnych deskorolkach. Niektórzy mają jeszcze problem z hamowaniem, ale są i tacy, którym hamowanie do szczęścia nie jest potrzebne. Nie obyło się bez upadków. Ćwiczenie umiejętności upadania stawialiśmy na pierwszym miejscu. My już sprawdziliśmy, że takie klasowe harce na Hasance to rewelacyjna zabawa integrująca. Możecie zajrzeć do galerii zdjęć i zobaczyć, jak nam tam było.

  Kaski na głowy i do przodu! Polecamy!

  5a z wychowawcą 

 • Ogólnopolska akcja „Zaczytani”: oddaj książkę, stwórz  bibliotekę, zainspiruj innych

  Drodzy Rodzice i Uczniowie,

  Zachęcamy do przyłączenia się do Wielkiej Zbiórki Książek. „Zaczytani" to ogólnopolska kampania społeczna, dzięki której tworzone są biblioteki w szpitalach i hospicjach  w całej Polsce. Dzięki tej akcji  mali pacjenci chociaż na chwilę mogą zapomnieć o swojej  chorobie. Od 22.04 br. w bibliotekach rusza wielka akcja zbierania książek dla dzieci i młodzieży. Nasza biblioteka również  przyłącza się do tej ogólnopolskiej akcji. Każdy będzie mógł oddać wybraną książkę ze swojego zbioru na specjalną półkę w  szkolnej bibliotece. Ważne, aby książki były w BARDZO dobrym stanie. Wspólnie wyczarujemy uśmiech na buziach małych pacjentów! Pomóż naszej bibliotece i zostań ambasadorem Zaczytanych!

  Więcej informacji na: www.zaczytani.org

 • Arek Smyk Mistrzem Polski

  Od niedawna po naszych szkolnych korytarzach przechadza się Mistrz Polski. Teraz każdy może uścisnąć mu dłoń.

  Finał, w którym Arek wziął udział odbył się w 09-10.04.2016 w Jelcz-Laskowice koło Wrocławia. Zawody trwały 2 dni: w pierwszym dniu odbyły się biegi eliminacyjne, a w drugim biegi finałowe.

  W klasie Prostock Arek wygrał wszystkie biegi eliminacyjne i finały, co dało mu pierwsze miejsce na tych zawodach i pierwsze miejsce w ogólnym rankingu Mistrzostw Polski Modelarstwa Samochodowego rc w klasie Prostock w sezonie halowym.

  GRATULUJEMY.

  Na zdjęciu podium a na nim:

  1. Arkadiusz Smyk

  2. Michał Wójcik

  3. Stanisław Pyrka

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
  ul. Orłów Piastowskich 47
  02-496 Warszawa
 • 22 667 46 54

Galeria zdjęć