• Był u nas Św. Mikołaj. Do grzecznych dzieci przychodzi:)

  Jak co roku i tym razem naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj. Miał dla dzieci słodycze i dobre słowo. Tylko on sam wie, jak ciepło go przyjęliśmy. Zdjęcia z Mikołajem znajdziecie w nowej galerii zdjęć.

   

 • Konferencja „Jestem człowiekiem… i nic, co ludzkie nie jest mi obce”

  W dniach 5 - 7 grudnia 2014r. dziewięciu najaktywniejszych wolontariuszy naszej szkoły wraz z opiekunem - p. Ireną Jarzębak uczestniczyło w ogólnopolskiej konferencji dla opiekunów i wolontariuszy „Klubów Ośmiu ”, która odbyła się w Centrum Kultury „Dobre Miejsce” w Warszawie. Ogólnopolskie szkolenie wolontariuszy przygotowała Fundacja „Świat na Tak”. Wykład wprowadzający poprowadziła prezes Fundacji - posłanka Joanna Fabisiak. Wioślarz, trzykrotny olimpijczyk - Kajetan Broniewski prowadził warsztaty na temat treningu woli. Największym zainteresowaniem młodzieży cieszył się wykład pułkownika Grzegorza Jacha na temat uzależnień wśród młodych ludzi.

  Oprócz wykładów, wieczoru integracyjnego były także: zajęcia warsztatowe „Na tropach serca” i wieczór ze św. Mikołajem. Wykład podsumowujący z pasją poprowadziła dziennikarka - Anna Popek. 240 wolontariuszy i ich opiekunów odwiedził wiceprezydent Warszawy - Jarosław Jóźwiak, który przed kilku laty był laureatem konkursu „Ośmiu Wspaniałych Warszawy”. Podczas konferencji wolontariusze nie mieli czasu na nudę.

 • Projekt mPotęga

  W ramach programu mPotęga, który finansowany jest z Fundacji mBank, w naszej szkole realizowane są dwa projekty: „Mnożenie? To prosta gra!” w szkole podstawowej oraz „Matma jest fajna” w gimnazjum. W ramach tych projektów uczniowie na lekcjach matematyki poszerzali swoją wiedzę, utrwalali już nabyte umiejętności przy użyciu kart getsmart, a wszystkiemu towarzyszyła świetna zabawa. Zobaczcie zresztą sami! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • W laboratorium

  8 grudnia uczniowie klasy 3a i 3b gimnazjum pod opieką p. Marii Kuśmierczyk i p. Elżbiety Wojtasiak uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, które odbyły się w BioCentrum Edukacji Naukowej. BioCen, dzięki pomocy Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej, prowadzi działania edukacyjne popularyzujące zagadnienia biologii w Polsce, a w szczególności warsztaty laboratoryjne. W trakcie zajęć pt: ,,Czy wiesz, co jesz?” uczniowie wykonywali eksperymenty, dzięki którym poznali tajniki zmysłu smaku i węchu, zbadali wrażliwość swoich zmysłów, sprawdzili znaczenie zapachu w odczuwaniu smaku, dowiedzieli się, ile witamin jest w cukierkach, porównywali pH znanych produktów spożywczych. Ćwiczenia poprzedzone były bardzo ciekawym wykładem, który pozwolił na przypomnienie wiadomości z lekcji biologii i chemii. Miejmy nadzieję, że przydadzą się one na egzaminie gimnazjalnym. Więcej zdjęć w galerii.

 • W teatrze…

  4 grudnia wszystkie klasy czwarte udały się do Domu Kultury „Świt” na spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. To wspaniałe przedstawienie muzyczne oparte na motywach utworu Charlesa Dickensa głęboko poruszyło młodych widzów i wprowadziło w świąteczny nastrój.

  Z okazji mikołajek przed przedstawieniem wszyscy udali się na pizzę. Uczniowie i ich opiekunowie w miły sposób spędzili wspólnie czas, co przedstawiają zdjęcia w galerii.

 • Klasa 5e w Paintballowym Centrum Rozrywki

  Klasa 5e wraz z wychowawczyniami: p.Barbarą Szkamruk i p.Marią Kuśmierczyk w prezencie od Mikołaja otrzymała zaproszenie na integracyjno - zespołową grę w Paintballowym Centrum Rozrywki. Zabawa była przednia i bardzo emocjonująca. Zespoły wychodziły z rozgrywek z wypiekami na twarzy i z uśmiechem na ustach. Po grze wszyscy posilili się kultową hawajską pizzą, a emocje ostudzili napojami. Dawno klasa nie wracała do szkoły aż tak zadowolona. Uczniowie pięknie ze sobą współpracowali i z pewnością będą długo wspominać te mikołajki :-)

 • Szanowni Państwo

  Z okazji imienin Patrona Fundacji Świętego Mikołaja oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zwracam się z prośbą o wsparcie finansowe Programu Stypendia Św. Mikołaja. Zapraszam serdecznie do dokonywania wpłat na konto szkoły lub do szkolnego koordynatora Programu Ewy Samuły (pokój nr 120 II piętro) Zgromadzone w tym roku szkolnym fundusze przeznaczone będą na stypendia dla zdolnych uczniów w roku szk. 2015/2016.

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku składam Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha i wzajemnej życzliwości.

  Z wyrazami szacunku Ewa Samuła - szkolny koordynator Programu Stypendia Świętego Mikołaja

  Numer konta szkoły: 82 1090 0004 9149 0000 0000 0163

  odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja , ul. Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno

 • Kiermasz świąteczny

 • Z wizytą w schronisku

  W sobotę 22 listopada grupa uczniów wraz z opiekunami - p. I. Jarzębak i p. A. Pankowską pojechała do Kociego Azylu "101 kotów" w Klarysewie koło Konstancina. Była to wycieczka - NAGRODA dla uczniów, którzy podarowali najwięcej pokarmu i zabawek dla kotów. Jechaliśmy kilkoma środkami transportu miejskiego. Najwięcej przyjemności sprawiła uczniom jazda metrem. Większość z nich jeszcze nigdy nie podróżowała tym środkiem transportu. Wizyta w schronisku była wspaniałym przeżyciem, a przytulaniu kotków nie było końca. Kilka dziewczynek chciało w tym miejscu zostać na zawsze. Uczniów, którzy nie wybrali się do schroniska, a również byli darczyńcami, zapraszamy na spotkanie z pieskami w szkole (26 listopada).

 • Koncert jesienny- podziękowania

 • Filharmonia Narodowa widziana od kulis

  19 listopada klasa 5e wraz z p. Barbarą Szkamruk i p. Grażyną Sapierzyńską miała niepowtarzalną okazję obejrzenia Filharmonii Narodowej i jej pracy od kulis. Oglądaliśmy pomieszczenia niedostępne na co dzień. Dyskretnie uczestniczyliśmy w próbie chóru, operetki i orkiestry Filharmonii Narodowej. Widzieliśmy salę, w której odbywają się relacje z Międzynarodowych Konkursów Chopinowksich. W Sali Kameralnej mieliśmy okazję wejść na scenę i przymierzyć się do fortepianu. Widzieliśmy wiele ciekawych instrumentów muzycznych. Usłyszeliśmy też ciekawe informacje na temat historii Filharmonii. Była to bardzo pouczająca wycieczka. Może kiedyś wybierzemy się tam na jakiś koncert, a może niektórzy z nas sami będą tam koncertowali :)

 • Koło plastyczne

  Od dwóch lat w naszej szkole odbywają się zajęcia koła plastycznego, których głównym celem jest rozwijanie artystycznych uzdolnień i zainteresowań dzieci. W tym roku tworzymy własne atelier, w którym zgłębiamy tajniki rysunku martwej natury...

 • Spotkanie z autorką książek dla dzieci

  14 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie klas: 2b i 2d z autorką i ilustratorką książek dla dzieci  - Małgorzatą Strzałkowską. Pani Małgorzata bardzo ciekawie opowiadała nam o sobie i swojej twórczości. Cierpliwie odpowiadała na pytania, które zadawały dzieci. A było ich naprawdę dużo...Dzięki wyczerpującym odpowiedziom młodzi czytelnicy dowiedzieli się wielu nowych rzeczy np. skąd biorą się pomysły na książki, co to jest kolaż. Na zakończenie  spotkania otrzymaliśmy autograf  wraz z dedykacją od autorki. Było to wspaniała zabawa i niezapomniane przeżycie, na które czekaliśmy z niecierpliwością.

 • Twardzi jak skała

  30 października odbyła się w naszej szkole wspomnieniowa wieczornica. Uczniowie klas 4-6 zaprezentowali program słowno-muzyczny, który przygotowali razem ze swoimi nauczycielami: Anitą Janus i Izabelą Łabędzką. Licznie obecni rodzice, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele władz dzielnicy: pan H. Linowski i pani W. Kopcińska ze wzruszeniem obserwowali uczniów prezentujących sylwetki polskich bohaterów XX w. Przypomniano m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego, Ignacego Paderewskiego, kardynała Wyszyńskiego, ale także postaci mniej znane, np. Halinę Konopacką - pierwszą polską medalistkę olimpijską. Słowa: „Pamięć to nasz dług”, wypowiedziane przez konferansjera w finale, zabrzmiały jak uroczyste zobowiązanie dotyczące wszystkich obecnych. Niepowtarzalny nastrój stworzyła piosenka „Twardzi jak skała” nagrodzona brawami i bisem.

 • Certyfikat „Varsavianistyczna szkoła”

  Od października 2013 roku do października 2014 roku uczniowie z Klubu Eko (obecne pierwsze klasy gimnazjum oraz klasy: 6a i 6b) realizowali zadania ujęte w regulaminie przyznawania certyfikatu „Varsavianistyczna szkoła”. 3 listopada 2014r. nasza szkoła odebrała certyfikat podczas uroczystej gali w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej.

  Edukację varsavianistyczną prowadziła p. Irena Jarzębak, która jest przewodnikiem miejskim. Oceny działań szkół dokonała Kapituła Konkursu z Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Zadania zrealizowane przez naszych uczniów to m.in. wycieczki, rajdy, spacery wybranymi trasami, udział w uroczystościach rocznicowych, w konkursach o Warszawie, wykonywanie gazetek tematycznych, przeprowadzanie wywiadów z zasłużonymi ludźmi dla Warszawy. 10 uczniów zdobyło odznakę „Młody Przyjaciel Warszawy” oraz Warszawską Odznakę Krajoznawczą. Dzięki wytrwałej pracy udało nam się zdobyć już 6 certyfikat dla szkoły. Zdjęcia w galerii.

 • Lista stypendystów programu: "Stypendia Świętego Mikołaja" w roku szkolnym 2014/2015

      Zofia Kawęczyńska

      Janusz Barej

      Dominika Modrzewska

      Marcin Skopczyński

      Kacper Jarosiński

   

 • DZIEŃ PAPIESKI

  Z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole odbyły się uroczyste apele poświęcone Papieżowi Polakowi.

  Klasy 0-3 Sylwetkę tej wspaniałej osobowości w czasie uroczystego apelu przybliżyła nam klasa 2d. Uroczystość uświetniło wspólne odśpiewanie hymnu szkół im. Jana Pawła II.

  Klasy 4-6 Odbył się apel papieski, w czasie którego „odwiedzili” nas: św. Maksymilian Kolbe, św. Siostra Faustyna Kowalska oraz bł. Karolina Kózka. Są oni przedstawicielami 478 świętych kanonizowanych przez Jana Pawła II oraz 1318 osób beatyfikowanych w czasie pontyfikatu Papieża-Polaka. „Goście” niebiescy w przeprowadzonych dla nas wywiadach opowiadali o swojej drodze do świętości, usilnie zachęcając ”świętymi bądźcie” i przekonując, iż jest to możliwe dla nas tu i teraz - w Warszawie, na osiedlu Gołąbki.

  Gimnazjum Program artystyczny poprzedził fotoreportaż z pielgrzymki na Jasną Górę z komentarzem pani dyrektor Krystyny Zych-Włodarczyk, która już po raz czternasty reprezentowała nas wraz z młodzieżą w Częstochowie na Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Całość uświetniło wspólne śpiewanie takich przebojów jak: „Święty uśmiechnięty” i „Bal wszystkich świętych”. Zgodnie z tradycją lat ubiegłych w szkole zorganizowano zbiórkę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Uzbieraliśmy sporą sumę 430 zł. To był bardzo udany Dzień Papieski, w czasie którego ponownie uczciliśmy Patrona naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • Przyjęcie pierwszoklasistów do społeczności szkolnej

  14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość przyjęcia do społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych. Pani Katarzyna Pomykała powitała pierwszoklasistów i wszystkich zebranych. Pani dyrektor Magdalena Grabska kierowała ciepłe słowa do uczniów, którzy tego dnia byli najważniejsi.

  Następnie przedstawiciele klas pierwszych wystąpili do ślubowania, wyciągając prawe dłonie w kierunku sztandaru szkoły. Podczas części artystycznej każda klasa zaprezentowała wiersz lub zaśpiewała piosenkę. Po części oficjalnej odbyły się spotkania integracyjne w klasach.

 • Ślubujemy...

  14 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum. Ślubowanie to bardzo ważna chwila dla pierwszoklasisty, to symbol dojrzałości i odpowiedzialności uczniowskiej.

  Uroczystość rozpoczęliśmy tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru, a następnie odśpiewaliśmy hymn. Najważniejszym momentem było oczywiście ślubowanie. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

 • Spacer szlakiem ofiar z 1944r.

  25 października 2014r. 10 uczniów z Klubu Eko wraz z opiekunką – p. I. Jarzębak uczestniczyło w spacerze szlakiem ofiar mordów dokonanych na ludności cywilnej przez Niemców na warszawskiej Woli w pierwszych dniach sierpnia 1944r.

  Podczas 14 przystanków uczniowie warszawskich szkół należących do Towarzystwa Przyjaciół Warszawy wygłaszali komentarze dotyczące danego miejsca, stawiali znicze. Nasi uczniowie opowiadali o Kościele św. Wawrzyńca (ul. Wolska 140) i Cerkwi Prawosławnej (ul.Wolska 138). W tym miejscu podczas "czarnej soboty" (5.08 1944r.) nastąpiła rzeź Woli -masowa i systematyczna rzeź kobiet, mężczyzn i dzieci przez oddziały Reinefartha. Podczas tej akcji zginął na stopniach ołtarza proboszcz ks. Mieczysław Krygier oraz proboszcz parafii św. Jana Klimaka - archimandryta Teofan Protasiewicz. W ciągu 3 dni akcji zginęło około 60 tys. mieszkańców Woli. Podpalona została większość budynków.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
  ul. Orłów Piastowskich 47
  02-496 Warszawa
 • 22 667 46 54

Galeria zdjęć

PARTNERZY