• Koncert jesienny- podziękowania

 • Filharmonia Narodowa widziana od kulis

  19 listopada klasa 5e wraz z p. Barbarą Szkamruk i p. Grażyną Sapierzyńską miała niepowtarzalną okazję obejrzenia Filharmonii Narodowej i jej pracy od kulis. Oglądaliśmy pomieszczenia niedostępne na co dzień. Dyskretnie uczestniczyliśmy w próbie chóru, operetki i orkiestry Filharmonii Narodowej. Widzieliśmy salę, w której odbywają się relacje z Międzynarodowych Konkursów Chopinowksich. W Sali Kameralnej mieliśmy okazję wejść na scenę i przymierzyć się do fortepianu. Widzieliśmy wiele ciekawych instrumentów muzycznych. Usłyszeliśmy też ciekawe informacje na temat historii Filharmonii. Była to bardzo pouczająca wycieczka. Może kiedyś wybierzemy się tam na jakiś koncert, a może niektórzy z nas sami będą tam koncertowali :)

 • Koło plastyczne

  Od dwóch lat w naszej szkole odbywają się zajęcia koła plastycznego, których głównym celem jest rozwijanie artystycznych uzdolnień i zainteresowań dzieci. W tym roku tworzymy własne atelier, w którym zgłębiamy tajniki rysunku martwej natury...

 • Spotkanie z autorką książek dla dzieci

  14 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie klas: 2b i 2d z autorką i ilustratorką książek dla dzieci  - Małgorzatą Strzałkowską. Pani Małgorzata bardzo ciekawie opowiadała nam o sobie i swojej twórczości. Cierpliwie odpowiadała na pytania, które zadawały dzieci. A było ich naprawdę dużo...Dzięki wyczerpującym odpowiedziom młodzi czytelnicy dowiedzieli się wielu nowych rzeczy np. skąd biorą się pomysły na książki, co to jest kolaż. Na zakończenie  spotkania otrzymaliśmy autograf  wraz z dedykacją od autorki. Było to wspaniała zabawa i niezapomniane przeżycie, na które czekaliśmy z niecierpliwością.

 • Twardzi jak skała

  30 października odbyła się w naszej szkole wspomnieniowa wieczornica. Uczniowie klas 4-6 zaprezentowali program słowno-muzyczny, który przygotowali razem ze swoimi nauczycielami: Anitą Janus i Izabelą Łabędzką. Licznie obecni rodzice, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele władz dzielnicy: pan H. Linowski i pani W. Kopcińska ze wzruszeniem obserwowali uczniów prezentujących sylwetki polskich bohaterów XX w. Przypomniano m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego, Ignacego Paderewskiego, kardynała Wyszyńskiego, ale także postaci mniej znane, np. Halinę Konopacką - pierwszą polską medalistkę olimpijską. Słowa: „Pamięć to nasz dług”, wypowiedziane przez konferansjera w finale, zabrzmiały jak uroczyste zobowiązanie dotyczące wszystkich obecnych. Niepowtarzalny nastrój stworzyła piosenka „Twardzi jak skała” nagrodzona brawami i bisem.

 • Certyfikat „Varsavianistyczna szkoła”

  Od października 2013 roku do października 2014 roku uczniowie z Klubu Eko (obecne pierwsze klasy gimnazjum oraz klasy: 6a i 6b) realizowali zadania ujęte w regulaminie przyznawania certyfikatu „Varsavianistyczna szkoła”. 3 listopada 2014r. nasza szkoła odebrała certyfikat podczas uroczystej gali w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej.

  Edukację varsavianistyczną prowadziła p. Irena Jarzębak, która jest przewodnikiem miejskim. Oceny działań szkół dokonała Kapituła Konkursu z Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Zadania zrealizowane przez naszych uczniów to m.in. wycieczki, rajdy, spacery wybranymi trasami, udział w uroczystościach rocznicowych, w konkursach o Warszawie, wykonywanie gazetek tematycznych, przeprowadzanie wywiadów z zasłużonymi ludźmi dla Warszawy. 10 uczniów zdobyło odznakę „Młody Przyjaciel Warszawy” oraz Warszawską Odznakę Krajoznawczą. Dzięki wytrwałej pracy udało nam się zdobyć już 6 certyfikat dla szkoły. Zdjęcia w galerii.

 • Lista stypendystów programu: "Stypendia Świętego Mikołaja" w roku szkolnym 2014/2015

      Zofia Kawęczyńska

      Janusz Barej

      Dominika Modrzewska

      Marcin Skopczyński

      Kacper Jarosiński

   

 • DZIEŃ PAPIESKI

  Z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole odbyły się uroczyste apele poświęcone Papieżowi Polakowi.

  Klasy 0-3 Sylwetkę tej wspaniałej osobowości w czasie uroczystego apelu przybliżyła nam klasa 2d. Uroczystość uświetniło wspólne odśpiewanie hymnu szkół im. Jana Pawła II.

  Klasy 4-6 Odbył się apel papieski, w czasie którego „odwiedzili” nas: św. Maksymilian Kolbe, św. Siostra Faustyna Kowalska oraz bł. Karolina Kózka. Są oni przedstawicielami 478 świętych kanonizowanych przez Jana Pawła II oraz 1318 osób beatyfikowanych w czasie pontyfikatu Papieża-Polaka. „Goście” niebiescy w przeprowadzonych dla nas wywiadach opowiadali o swojej drodze do świętości, usilnie zachęcając ”świętymi bądźcie” i przekonując, iż jest to możliwe dla nas tu i teraz - w Warszawie, na osiedlu Gołąbki.

  Gimnazjum Program artystyczny poprzedził fotoreportaż z pielgrzymki na Jasną Górę z komentarzem pani dyrektor Krystyny Zych-Włodarczyk, która już po raz czternasty reprezentowała nas wraz z młodzieżą w Częstochowie na Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Całość uświetniło wspólne śpiewanie takich przebojów jak: „Święty uśmiechnięty” i „Bal wszystkich świętych”. Zgodnie z tradycją lat ubiegłych w szkole zorganizowano zbiórkę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Uzbieraliśmy sporą sumę 430 zł. To był bardzo udany Dzień Papieski, w czasie którego ponownie uczciliśmy Patrona naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • Przyjęcie pierwszoklasistów do społeczności szkolnej

  14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość przyjęcia do społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych. Pani Katarzyna Pomykała powitała pierwszoklasistów i wszystkich zebranych. Pani dyrektor Magdalena Grabska kierowała ciepłe słowa do uczniów, którzy tego dnia byli najważniejsi.

  Następnie przedstawiciele klas pierwszych wystąpili do ślubowania, wyciągając prawe dłonie w kierunku sztandaru szkoły. Podczas części artystycznej każda klasa zaprezentowała wiersz lub zaśpiewała piosenkę. Po części oficjalnej odbyły się spotkania integracyjne w klasach.

 • Ślubujemy...

  14 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum. Ślubowanie to bardzo ważna chwila dla pierwszoklasisty, to symbol dojrzałości i odpowiedzialności uczniowskiej.

  Uroczystość rozpoczęliśmy tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru, a następnie odśpiewaliśmy hymn. Najważniejszym momentem było oczywiście ślubowanie. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

 • Spacer szlakiem ofiar z 1944r.

  25 października 2014r. 10 uczniów z Klubu Eko wraz z opiekunką – p. I. Jarzębak uczestniczyło w spacerze szlakiem ofiar mordów dokonanych na ludności cywilnej przez Niemców na warszawskiej Woli w pierwszych dniach sierpnia 1944r.

  Podczas 14 przystanków uczniowie warszawskich szkół należących do Towarzystwa Przyjaciół Warszawy wygłaszali komentarze dotyczące danego miejsca, stawiali znicze. Nasi uczniowie opowiadali o Kościele św. Wawrzyńca (ul. Wolska 140) i Cerkwi Prawosławnej (ul.Wolska 138). W tym miejscu podczas "czarnej soboty" (5.08 1944r.) nastąpiła rzeź Woli -masowa i systematyczna rzeź kobiet, mężczyzn i dzieci przez oddziały Reinefartha. Podczas tej akcji zginął na stopniach ołtarza proboszcz ks. Mieczysław Krygier oraz proboszcz parafii św. Jana Klimaka - archimandryta Teofan Protasiewicz. W ciągu 3 dni akcji zginęło około 60 tys. mieszkańców Woli. Podpalona została większość budynków.

 • Koncert jesienny

 • Rajd „Śladami Małego Powstańca”

  9 października 2014r. odbył się VII rajd z cyklu „Jesteśmy razem” pt. „Śladami Małego Powstańca”, za którego organizację odpowiedzialne było Koło Krajoznawczo – Turystyczne PTTK i Koło Młodych Przyjaciół Warszawy TPW przy Zespole Szkół Specjalnych nr 98. Naszą szkołę reprezentowała klasa 6a. Uczniowie pod opieką p. L. Waślickiej i p. A. Pankowskiej wykonali wszystkie zadania rajdowe i z niecierpliwością czekają na wręczenie pucharów i odznak.

 • Festiwal Szkół Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

  Pięknego słonecznego dnia, a było to w ubiegłą sobotę, w Parku Hassów z inicjatywy Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, odbył  się Festiwal Szkół Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Nasza szkoła w ramach ww. przedsięwzięcia wzięła czynny udział w promocji placówki w środowisku lokalnym. W programie uczniowie i nauczyciele przygotowali liczne atrakcje zgodne z mottem przewodnim: ,,Z matematyką w przyszłość”. Występy na scenie naszych uczniów podobały się publiczności, a stoisko z atrakcjami było oblegane. Jednym słowem: było frapująco, pogoda dopisała a zaprezentowane przez nas propozycje trafiły w gusta odbiorców! Atmosfera bezcenna. Podczas festiwalu zaprezentowana została metoda nauki matematyki przy użyciu innowacyjnych w Polsce, norweskich kart getSmart, które zostały kupione przez szkoły za środki uzyskane w konkursie grantowym Potęga. Uczniowie ZS 80 brali udział w konkursie z udziałem owych kart a konkurencję wygrał Piotr Kołodziejczyk uczeń klasy 5a. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nasze szkolne przedsięwzięcie. Zapraszamy zapewne za rok. Zdjęcia z festiwalu znajdują się w galerii. Miłego oglądania. 

 • W gospodarstwie ekologicznym…

  Uczestnicy szkolnego koła przyrodniczego wybrali się wraz z opiekunami - p. Ireną Jarzębak i p. Barbarą Szkamruk do gospodarstwa ekologicznego. Dzieci miały okazję prześledzić etapy uprawy ekologicznej różnych odmian sałaty : masłowej, czerwonej, roszponki, rukoli. Atrakcją było samodzielne zbieranie sałaty, kopru włoskiego i mięty. Każdy z uczestników wycieczki na koniec został obdarowany ogromną porcją zielonego przysmaku. Pogoda dopisała, humory również :)

   
   
 • Sprzątanie Świata

  19 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej akcji „Sprzątanie Świata”. Grupy uczniów wraz z nauczycielami sprzątały wyznaczone ulice Osiedla Gołąbki. Efektem pracy było kilka worków odpadów: butelki, puszki, a nawet dwa dywany i lodówka. Najbardziej aktywne były klasy: 4a, 6a. Rękawiczki i worki w tym roku zapewnił Wydział Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

 • Warsztaty przyrodniczo-integracyjne „Wełna, futro, skóra, pierze – skąd się te produkty bierze?”

  U progu nowego roku szkolnego klasy: 5a,5c i 5e pod opieką wychowawców - I. Łabędzkiej, M. Kuśmierczyk, B. Szkamruk i E. Wojtasiak odwiedziły Folwark Bródno. Podczas warsztatów uczniowie obcowali ze zwierzętami gospodarskimi, poznawali ich zwyczaje i ciekawostki z nimi związane. Dowiedzieli się również o korzyściach, jakie daje człowiekowi hodowla trzody chlewnej, drobiu, owiec, kóz, koni i bydła. Zajęcia były bardzo ciekawe, a łagodne i przyjazne zwierzęta dały wiele radości. Po warsztatach uczniowie regenerowali utracone siły samodzielnie upieczoną nad ogniskiem kiełbaską. Wyjazd był bardzo udany, a pogoda jak na zamówienie :)

 • Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego 2014

   

  Z dużą satysfakcją informujemy o wynikach sprawdzianu szóstoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego.

  Sprawdzian- 30,01 pkt (wynik bardzo wysoki).

   Egzamin gimnazjalny:
  język polski- 77% ( wynik bardzo wysoki)
  historia i WOS -68,5% ( wynik bardzo wysoki)
  matematyka- 64,8% (wynik bardzo wysoki)
  przedmioty przyrodnicze- 59,2% (wynik wysoki)
  język angielski podstawowy- 79,6% (wynik wysoki)
  język angielski rozszerzony- 57,2%

  Gratulujemy uczniom bardzo dobrych wyników. Dziękujemy nauczycielom za efektywną pracę z uczniami oraz rodzicom za wsparcie.

  Dyrekcja szkoły

   
 • Warszawa – Moje Miasto 2014

  Bartek Sobieski z klasy Ib gimnazjum zajął I miejsce w VII Konkursie „Warszawa – Moje Miasto”, który adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs przeprowadziło Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Gala wręczenia nagród laureatom odbyła się 5 czerwca w Teatrze Staromiejskim.

  Bartek przedstawił pracę "Historia osiedla Gołąbki". W prezentacji wykorzystał wywiad z prof. Maciejem Grabskim oraz fotografie Willi Grabkowo dawniej i dziś. Była to wspaniała promocja naszego osiedla. Koordynacji konkursu podjęła się p. Irena Jarzębak.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
  ul. Orłów Piastowskich 47
  02-496 Warszawa
 • 22 667 46 54

Galeria zdjęć

PARTNERZY