• INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH SP2

   

  Dyrekacja szkoły informuje, że wyposażenie w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe (ze wszystkich obowiązkowych zajęć, w tym język angielski) zapewnia szkoła.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  01.09.2014 (poniedziałek)
  8:00 Msza Święta
  9:00 Rozpoczęcie roku klasy 0-3
  10:30 Rozpoczęcie roku klasy 4-6
  11:30 Rozpoczęcie roku Gimnazjum

 • Szóstoklasiści pożegnali szkołę

  26 czerwca 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty Koncert Absolwentów. Licznie zgromadzonych gości przywitali wychowawcy tegorocznych szóstoklasistów. Uczniowie, którzy zdobyli w tym roku świadectwo z biało–czerwonym paskiem, zostali nagrodzeni. Troje szóstoklasistów otrzymało Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Ursus. Pani Dyrektor wręczyła również wyjątkową nagrodę za największy postęp, której przyznawanie jest już szkolną tradycją.

  Po części oficjalnej odbył się interesujący i barwny program artystyczny, który rozbawił i wzruszył widzów. Na koniec Rodzice szóstoklasistów zaprosili wszystkich na poczęstunek. To było bardzo miłe spotkanie. Warto obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia. Zapraszamy!

 • Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego 2014

   

  Z dużą satysfakcją informujemy o wynikach sprawdzianu szóstoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego.

  Sprawdzian- 30,01 pkt (wynik bardzo wysoki).

   Egzamin gimnazjalny:
  język polski- 77% ( wynik bardzo wysoki)
  historia i WOS -68,5% ( wynik bardzo wysoki)
  matematyka- 64,8% (wynik bardzo wysoki)
  przedmioty przyrodnicze- 59,2% (wynik wysoki)
  język angielski podstawowy- 79,6% (wynik wysoki)
  język angielski rozszerzony- 57,2%

  Gratulujemy uczniom bardzo dobrych wyników. Dziękujemy nauczycielom za efektywną pracę z uczniami oraz rodzicom za wsparcie.

  Dyrekcja szkoły

   
 • Święto Rodziców w klasie 0a

  13 czerwca klasa 0a świętowała połączony Dzień Matki i Dzień Ojca. Zaproszeni na tę uroczystość Rodzice mieli okazję zobaczyć swoje pociechy w przestawieniu „Na jagody” na motywach utworu  Marii Konopnickiej.  Interpretacja przygód małego Janka połączona z piosenkami i pląsami znalazła uznanie w oczach zaproszonych gości, więc mali aktorzy doczekali się gromkich braw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 • Warszawa – Moje Miasto 2014

  Bartek Sobieski z klasy Ib gimnazjum zajął I miejsce w VII Konkursie „Warszawa – Moje Miasto”, który adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs przeprowadziło Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Gala wręczenia nagród laureatom odbyła się 5 czerwca w Teatrze Staromiejskim.

  Bartek przedstawił pracę "Historia osiedla Gołąbki". W prezentacji wykorzystał wywiad z prof. Maciejem Grabskim oraz fotografie Willi Grabkowo dawniej i dziś. Była to wspaniała promocja naszego osiedla. Koordynacji konkursu podjęła się p. Irena Jarzębak.

 • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

  13 czerwca uczniowie klas: 6c, 5d i 5c wraz z nauczycielami przyrody: B. Szkamruk, E. Wojtasiak, I. Jarzębak uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Po Ogrodzie Botanicznym, a także Łazienkach Królewskich uczniów oprowadzała p. Irena Jarzębak.

  Uczestnicy wycieczki poznali historię tych obiektów, zobaczyli większość z ponad 5000 gatunków roślin, 23 drzewa - pomniki przyrody, rośliny parzące m. in. barszcz kaukaski. Dodatkową atrakcją Ogrodu był zachowany zrąb pierwszej Świątyni Opatrzności Bożej z 1792 r. - kościoła ufundowanego przez Sejm jako wotum za uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Ponadto uczniowie zobaczyli Obserwatorium Astronomiczne z 1820 roku, teatr dworski w Starej Pomarańczarni z 1788 roku, kamienny amfiteatr, Pałac na Wodzie, Podchorążówkę i inne obiekty. Zwiedzanie miało swój finał w Nowej Kordegardzie, gdzie uczestnicy wycieczki zjedli smaczne gofry, rurki z bitą śmietaną i lody.

 • Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015

  Dyrektor Zespołu Szkół Nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie zaprasza Rodziców kandydatów do klasy pierwszej szkoły podstawowej na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 czerwca 2014r. (poniedziałek) o godz.18:00 w holu głównym szkoły, przy ul. Orłów Piastowskich 47.

   

   

   

 • Ośmiu Wspaniałych

  Jury XXI Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków wyłoniło w kategorii „ÓSEMECZKI” laureatów, wśród których znalazło się dwoje naszych uczniów: Zuzanna Kaluga z klasy 5a oraz Antoni Łukasiak z klasy 6d. Gala wręczenia nagród odbyła się 19 maja w Sali Kongresowej PKiN, którą uświetnił koncert Moniki Kuszyńskiej.

  Laureaci to członkowie Klubu Ośmiu przy SP nr 2, którym opiekuje się p. Irena Jarzębak. Zuzia i Antek biorą udział we wszystkich akcjach klubu, m.in. w dokarmianiu ptaków zimą, zbiórce pokarmu dla psów i kotów ze schronisk, w Świątecznej Paczce. Zuzia opiekuje się także starszą, samotną sąsiadką oraz pomaga niepełnosprawnych kolegom z klasy w odrabianiu lekcji. Antoś działa aktywnie w 47 WDHiZ ZHP, znalazł domy dla trzech zabłąkanych psów, chętnie odwiedza starszą panią, która była kiedyś jego sąsiadką. Naszym laureatom życzymy dalszych sukcesów w działalności wolontariackiej.

 • Uroki Gór Świętokrzyskich

  W dniach 13 – 15 maja 2014 r. klasy: 4a, 4b, 4c, 4d, 4e i 6a wraz ze swoimi wychowawcami były na Zielonej Szkole w Górach Świętokrzyskich. Mimo kiepskiej pogody wszystkim dopisywał dobry humor :) W strugach deszczu  zapoznaliśmy się z dinozaurami w Bałtowie, odbyliśmy prawdziwe safari amerykańskim szkolnym autobusem i przeżyliśmy w kinie 5D spotkanie oko w oko z prehistorycznym rekinem. Po drodze zwiedziliśmy Święty Krzyż, przeszliśmy podziemiami kopalni krzemienia i oglądaliśmy okazy różnych skał w Muzeum Minerałów Świata. Na koniec zajechaliśmy do Pacanowa - miasta Koziołka Matołka, w którym znajduje się Europejskie Centrum Bajki. Następna Zielona Szkoła już za rok :)

 • Zielona Szkoła w Serwach (12 – 14 maja)

  Uczniowie klasy 6c i 6d wraz z opiekunami (I. Jarzębak, A. Janus, P. Jusiak) odwiedzili w ramach tegorocznej Zielonej Szkoły Ziemię Augustowską i Suwalszczyznę. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki poznali wczesnośredniowieczną osadę słowiańską w Surażu. Tam obserwowali pokazy walk, mieli zajęcia z rycerzami, konkursy sprawnościowe, próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku. W kolejnych dniach wszyscy odwiedzili m.in.: Cisową Górę – symbol Suwalszczyzny, Smolniki – punkt widokowy „Pan Tadeusz”, Stańczyki – mosty zwane „Wiaduktami Północy”. Jeden z przystanków miał miejsce w Suwałkach, gdzie urodziła się Maria Konopnicka. Tam również znajdował się piękny pomnik patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.

  Wszyscy z pewnością na długo zapamiętają malownicze krajobrazy tego rejonu Polski - cuda natury zapierające dech w piersiach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej „Bałałajka”

  Ogólnopolska edycja Festiwalu Piosenki Rosyjskiej „Bałałajka” odbyła się w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie przy ul. Belwederskiej.

  Uczennica naszego gimnazjum - Wiktoria Księżopolska została zakwalifikowana do festiwalu i tym samym reprezentowała szkołę na gali finałowej, wykonując utwór w języku rosyjskim: „Молитва” (Modlitwa). W jury zasiadali m.in. aktorka teatru moskiewskiego - Liubov Seliutina oraz specjalista w zakresie śpiewu wokalnego z Rosyjskiego Centrum Twórczości Artystycznej w Moskwie - Michail Bliszczik. Festiwal był niezwykłym przeżyciem. Stworzył możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów konkursu było zwiedzanie Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce i spotkanie z ambasadorem Rosji.

 • Klasa 4e w Muzeum Powstania Warszawskiego

  24 kwietnia 2014 r. klasa 4e wraz z wychowawczynią - p. Barbarą Szkamruk w ramach edukacji historycznej uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznali historię walk powstańczych, działania prowadzone przeciwko okupantom przez dzieci, sposoby szyfrowania i przesyłania tajnych rozkazów. Obejrzeli również wyposażenie i strój małego powstańca. Całości towarzyszyło bicie serca dochodzące ze ściany muzeum symbolizujące życie młodych ludzi oddane w obronie Warszawy. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

 • X Dzielnicowy Konkurs Ekologiczny „Historyczne Parki Warszawy”

  23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się półfinał i finał konkursu, w którym uczestniczyło 20 uczniów z ursuskich szkół podstawowych. Przebieg konkursu oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Aleksandra Magierecka - Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Marlena Napiórkowska – z Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Mirosława Zdanowicz - przewodnik miejski po Warszawie, dr Ryszard Kalbarczyk - ekolog, pracownik naukowy.

  Laureaci etapów szkolnych uczestniczyli w dwóch wycieczkach, podczas których zwiedzali zabytkowe parki w Wilanowie, w Łazienkach Królewskich, Ogród Saski i Ogród Krasińskich. Podczas półfinału uczniowie odpowiadali ustnie przed komisją na pytania, które przygotowała p. Mirosława Zdanowicz. Do finału dotarło 5 uczniów z różnych szkół. Rozwiązywali oni krzyżówkę na temat poznanych parków. Najwięcej punktów otrzymał Dominik Chaberek z klasy VIc (SP nr 2) i zajął I miejsce, II miejsce przypadło SP nr 4, III - SP nr 11, IV – SP nr 14. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz odznaki Młodego Przyjaciela Warszawy, które wręczyła p. Małgorzata Wojtatowicz z Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Rada Rodziców przy ZS nr 80 dofinansowała słodki poczęstunek dla uczestników konkursu. Za organizację X Dzielnicowego Konkursu Ekologicznego była odpowiedzialna p. Irena Jarzębak.

  Zdjęcia w galerii.

 • Dzień Ziemi w gimnazjum

  Z okazji Dnia Ziemi gimnazjaliści naszej szkoły zaprezentowali wyniki prac związanych z realizacją projektów gimnazjalnych przygotowywanych pod kierunkiem nauczycielki geografii - p. Barbary Szkamruk i nauczycielki biologii - p. Elżbiety Wojtasiak.
   

  Zgromadzeni na widowni uczniowie obejrzeli przygotowane przez swoich kolegów prezentacje dotyczące rekordów geograficznych i biologicznych, wzięli udział w quizie, obejrzeli stroje związane z modą charakterystyczną dla różnych kontynentów. Nauczyciele też mieli okazję wykazać się znajomością wiedzy geograficzno - przyrodniczej podczas rozwiązywania przygotowanych dla nich rebusów. Zwycięzca wygrał słodycze dla swojej klasy wychowawczej. Całość ubarwiły występy wokalno - taneczne przygotowane specjalnie na tę okazję i powiązane z nią tematycznie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • Pamiętamy…

  4 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony 9. rocznicy śmierci Jana Pawła II przygotowany przez klasę 4a wspólnie z wychowawczynią –               p. Elżbietą Wojtasiak.

  W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć o naszym patronie i przypomnieć najważniejsze wydarzenia z Jego życia. W czasie apelu panowała poważna i wzniosła atmosfera. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały prezentację o życiu Papieża, uważnie słuchały, a na koniec wspólnie zaśpiewały ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”. Publiczność doceniła zaangażowanie młodych wykonawców i nagrodziła ich długimi brawami.

 • Koncert Wiosenny

  W dniu 8.04.2014r. o godz.18:00 odbył się w naszej szkole Koncert wiosenny, na który bardzo licznie przybyli rodzice, nauczyciele i uczniowie. Program koncertu umieszczony został  w zakładce: "Dla rodziców". Podczas imprezy uczniowie pokazali swoje liczne talenty. Organizacją i prowadzeniem koncertu zajęłą sie p. Agnieszka Grzesik. W kawarence prowadzonej przez radę rodziców można było wypic kawę i skosztować pysznych światecznych mazurków. Dochód z organizacji koncertu zostanie przeznaczony na dożywianie uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do fotogalerii.

 • Lekcja patriotyzmu

  22 marca 2014 r. p. Irena Jarzębak z grupą uczniów (głównie harcerzy) wybrała się do gimnazjum w Nadarzynie na przedstawienie teatralne o „żołnierzu wyklętym” – Karolu Łoniewskim (ps. Lolek) urodzonym 4 listopada 1925 roku w Nadarzynie.

  18 lutego 1948 r. został on aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa, a po krótkim śledztwie skazany przez Rejonowy Sąd Wojskowy na karę śmierci. Wyrok wykonano 24 września o godzinie 19.00. Zginął człowiek podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego – człowiek niewinny.

  Nadarzyńscy gimnazjaliści w profesjonalny sposób przedstawili historię krótkiego życia swojego rodaka. Dla uczniów naszej szkoły oraz członków Towarzystwa Przyjaciół Warszawy była to wspaniała lekcja patriotyzmu. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o tych, którzy oddali życie za godną dla nas przyszłość.

 • 12.03.2014

  Szanowni Rodzice i Nauczyciele


  Zachęcam do wpłacania 1% podatku na Fundację Świętego Mikołaja na rzecz stypendiów dla naszych zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin.
  Można to zrobić w bardzo prosty sposób: w rocznym rozliczeniu podatkowym należy wpisać nr KRS Fundacji Świętego Mikołaja - KRS: 0000126602 a w celu szczegółowym: Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie.
  Wypełniając PIT bardzo proszę uważnie wpisać KRS można ściągnąć PIT ze strony Fundacji z wpisanym już właściwym KRS www.stypendia.mikolaj.org.pl
  Fundacja przeznacza cenne nagrody dla szkół, które w danym roku zgromadzą najwięcej funduszy na stypendia. Za ubiegłoroczną zbiórkę za zajęcie II miejsca otrzymaliśmy nagrodę w postaci stypendium dla jednego ucznia w wysokości 2000 zł. (do realizacji w roku 2014/15)
  Mamy nadzieję, że w tym roku dzięki 1% przez Państwa przekazywanemu zajmiemy pierwsze miejsce a nagroda będzie służyła całej społeczności szkolnej.
  Dziękuję
  Ewa Samuła

 • Podsumowanie projektu „Od XIX-wiecznej Warszawy do loftów XXI wieku”

  12 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Projektu gimnazjalnego „Od XIX-wiecznej Warszawy do loftów XXI wieku”, realizowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.

  Od  kwietnia do grudnia 2013 roku brało w nim udział 133 uczniów z I, II i III klas gimnazjum pod opieką koordynatorów projektu pani Grażyny Sapierzyńskiej-Świątkiewicz i pani Adrianny Dzikielewskiej. Celem projektu było zachęcenie młodzieży do aktywnego poznawania swojego miasta – Warszawy
  i świadomego czerpania z zasobów jej bogatego życia kulturalnego.

  Podczas środowej uroczystości uczniowie podsumowywali swoją pracę prezentując powstałe
  w trakcie wędrówek po Warszawie fotografie, opowiadając o odbytych warsztatach, odwiedzonych wystawach, obejrzanych filmach i spektaklach teatralnych oraz spotkaniach z varsavianistami.

  Finałowi towarzyszyły występy uczniów w tańcach towarzyskich. Podziwiać można był m.in. polki, walce i oberki w aranżacji nauczycielki zajęć artystycznych pani Agnieszki Grzesik. Gimnazjalni raperzy Bartosz Jawulski i Łukasz Siekiera zaprezentowali premierowe wykonanie samodzielnie napisanego i skomponowanego utwory „Kocham to miasto”.
  Uroczystość uświęcił występ gościa specjalnego grupy teatralnej „Warszawiaki” z dawnymi piosenkami z warszawskiej Pragi. 

  Zdjęcia z uroczystości można oglądać w albumie fotograficznym.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
  ul. Orłów Piastowskich 47
  02-496 Warszawa
 • 22 667-46-54

Galeria zdjęć

PARTNERZY