• Bal Karnawałowy dla uczniów z kl. 0-3

  W środę 14 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Bal Karnawałowy dla uczniów z klas 0-3. Uczestnicy balu wystąpili we wspaniałych kolorowych strojach, nie zabrakło wróżek, czarownic i rozmaitych postaci z bajek. Dzieci bawiły się wyśmienicie przy skocznej muzyce. Zdjęcia w galerii.
   
 • 13930Ambroziak Eliza Amelia

 • W laboratorium…

  8 stycznia uczniowie klasy 3a i 3b gimnazjum pod opieką p. Marii Kuśmierczyk i p. Elżbiety Wojtasiak uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w BioCentrum Edukacji Naukowej. Tym razem byliśmy na zajęciach pt „ Na tropach DNA”. Podczas warsztatów uczniowie zostali wprowadzeni w świat biologii molekularnej i biotechnologii. Przypomnieli sobie budowę DNA i samodzielnie wyizolowali go z własnych komórek nabłonkowych. Przeprowadzili elektroforezę barwników spożywczych, która jest modelem techniki rozdziału DNA stosowanej w laboratoriach. Na koniec, wykorzystując osiągnięcia biotechnologii, przeprowadzili reakcję enzymatyczną, która pozwoliła uzyskać mleko o obniżonej zawartości laktozy. Zdjęcia w galerii.

 • Jasełka 2014

  W ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się w naszej szkołe jasełka na trzech poziomach edukacyjnych. W klasach 1-3 przepiękny występ przygotowała klsa 2b pod kierunkuem wychowawczyni p.Danuty Sosnowskiej. S.Lucylla Artwik wystawiła jasełka, w których brali udział uczniowie z klas 4-6. Zaś uczniowie gimnazjum mogli oglądać występ klasy Ib pod kierownictwem p.Kamilii Romaniuk i p.Ludmiły Waślickiej. Dzień wcześniej odbywała się wieczornica, podczas której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty muzyczne. Do występów przygotowała ich p.Agnieszka Grzesik. Dzięki występom naszych uczniów wszyscy zostali przygotowani do wspaniałego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
   

 • Świąteczne spotkanie z kombatantami

  18 grudnia 2014r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką p. Grażyny Sapierzyńskiej i p. Ireny Jarzębak uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym w Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, która ma siedzibę w budynku PAST-y w Warszawie przy ul. Zielnej 39. Na tę uroczystość uczniowie przygotowali ponad 100 upominków i kart z życzeniami świątecznymi dla kombatantów.

 • Wigilia Wielopoziomowej 47 Drużyny ZHP

  19 grudnia o godz. 18.00 odbyła się uroczysta wigilia zuchów, harcerzy młodszych i starszych. Drużynowi i zastępowi ustawili na stołach szkolnej stołówki mnóstwo potraw przyniesionych przez uczestników. Wigilię rozpoczęto gawędą. Następnie składano sobie życzenia i próbowano wspaniałych potraw. Na koniec harcerze zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie jasełkowe. Opiekun drużyny - harcmistrz Irena Jarzębak czuwała nad przebiegiem spotkania.

 • Był u nas Św. Mikołaj. Do grzecznych dzieci przychodzi:)

  Jak co roku i tym razem naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj. Miał dla dzieci słodycze i dobre słowo. Tylko on sam wie, jak ciepło go przyjęliśmy. Zdjęcia z Mikołajem znajdziecie w nowej galerii zdjęć.

   

 • Konferencja „Jestem człowiekiem… i nic, co ludzkie nie jest mi obce”

  W dniach 5 - 7 grudnia 2014r. dziewięciu najaktywniejszych wolontariuszy naszej szkoły wraz z opiekunem - p. Ireną Jarzębak uczestniczyło w ogólnopolskiej konferencji dla opiekunów i wolontariuszy „Klubów Ośmiu ”, która odbyła się w Centrum Kultury „Dobre Miejsce” w Warszawie. Ogólnopolskie szkolenie wolontariuszy przygotowała Fundacja „Świat na Tak”. Wykład wprowadzający poprowadziła prezes Fundacji - posłanka Joanna Fabisiak. Wioślarz, trzykrotny olimpijczyk - Kajetan Broniewski prowadził warsztaty na temat treningu woli. Największym zainteresowaniem młodzieży cieszył się wykład pułkownika Grzegorza Jacha na temat uzależnień wśród młodych ludzi.

  Oprócz wykładów, wieczoru integracyjnego były także: zajęcia warsztatowe „Na tropach serca” i wieczór ze św. Mikołajem. Wykład podsumowujący z pasją poprowadziła dziennikarka - Anna Popek. 240 wolontariuszy i ich opiekunów odwiedził wiceprezydent Warszawy - Jarosław Jóźwiak, który przed kilku laty był laureatem konkursu „Ośmiu Wspaniałych Warszawy”. Podczas konferencji wolontariusze nie mieli czasu na nudę.

 • Projekt mPotęga

  W ramach programu mPotęga, który finansowany jest z Fundacji mBank, w naszej szkole realizowane są dwa projekty: „Mnożenie? To prosta gra!” w szkole podstawowej oraz „Matma jest fajna” w gimnazjum. W ramach tych projektów uczniowie na lekcjach matematyki poszerzali swoją wiedzę, utrwalali już nabyte umiejętności przy użyciu kart getsmart, a wszystkiemu towarzyszyła świetna zabawa. Zobaczcie zresztą sami! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • W laboratorium

  8 grudnia uczniowie klasy 3a i 3b gimnazjum pod opieką p. Marii Kuśmierczyk i p. Elżbiety Wojtasiak uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, które odbyły się w BioCentrum Edukacji Naukowej. BioCen, dzięki pomocy Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej, prowadzi działania edukacyjne popularyzujące zagadnienia biologii w Polsce, a w szczególności warsztaty laboratoryjne. W trakcie zajęć pt: ,,Czy wiesz, co jesz?” uczniowie wykonywali eksperymenty, dzięki którym poznali tajniki zmysłu smaku i węchu, zbadali wrażliwość swoich zmysłów, sprawdzili znaczenie zapachu w odczuwaniu smaku, dowiedzieli się, ile witamin jest w cukierkach, porównywali pH znanych produktów spożywczych. Ćwiczenia poprzedzone były bardzo ciekawym wykładem, który pozwolił na przypomnienie wiadomości z lekcji biologii i chemii. Miejmy nadzieję, że przydadzą się one na egzaminie gimnazjalnym. Więcej zdjęć w galerii.

 • W teatrze…

  4 grudnia wszystkie klasy czwarte udały się do Domu Kultury „Świt” na spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. To wspaniałe przedstawienie muzyczne oparte na motywach utworu Charlesa Dickensa głęboko poruszyło młodych widzów i wprowadziło w świąteczny nastrój.

  Z okazji mikołajek przed przedstawieniem wszyscy udali się na pizzę. Uczniowie i ich opiekunowie w miły sposób spędzili wspólnie czas, co przedstawiają zdjęcia w galerii.

 • Klasa 5e w Paintballowym Centrum Rozrywki

  Klasa 5e wraz z wychowawczyniami: p.Barbarą Szkamruk i p.Marią Kuśmierczyk w prezencie od Mikołaja otrzymała zaproszenie na integracyjno - zespołową grę w Paintballowym Centrum Rozrywki. Zabawa była przednia i bardzo emocjonująca. Zespoły wychodziły z rozgrywek z wypiekami na twarzy i z uśmiechem na ustach. Po grze wszyscy posilili się kultową hawajską pizzą, a emocje ostudzili napojami. Dawno klasa nie wracała do szkoły aż tak zadowolona. Uczniowie pięknie ze sobą współpracowali i z pewnością będą długo wspominać te mikołajki :-)

 • Szanowni Państwo

  Z okazji imienin Patrona Fundacji Świętego Mikołaja oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zwracam się z prośbą o wsparcie finansowe Programu Stypendia Św. Mikołaja. Zapraszam serdecznie do dokonywania wpłat na konto szkoły lub do szkolnego koordynatora Programu Ewy Samuły (pokój nr 120 II piętro) Zgromadzone w tym roku szkolnym fundusze przeznaczone będą na stypendia dla zdolnych uczniów w roku szk. 2015/2016.

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku składam Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha i wzajemnej życzliwości.

  Z wyrazami szacunku Ewa Samuła - szkolny koordynator Programu Stypendia Świętego Mikołaja

  Numer konta szkoły: 82 1090 0004 9149 0000 0000 0163

  odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja , ul. Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno

 • Z wizytą w schronisku

  W sobotę 22 listopada grupa uczniów wraz z opiekunami - p. I. Jarzębak i p. A. Pankowską pojechała do Kociego Azylu "101 kotów" w Klarysewie koło Konstancina. Była to wycieczka - NAGRODA dla uczniów, którzy podarowali najwięcej pokarmu i zabawek dla kotów. Jechaliśmy kilkoma środkami transportu miejskiego. Najwięcej przyjemności sprawiła uczniom jazda metrem. Większość z nich jeszcze nigdy nie podróżowała tym środkiem transportu. Wizyta w schronisku była wspaniałym przeżyciem, a przytulaniu kotków nie było końca. Kilka dziewczynek chciało w tym miejscu zostać na zawsze. Uczniów, którzy nie wybrali się do schroniska, a również byli darczyńcami, zapraszamy na spotkanie z pieskami w szkole (26 listopada).

 • Filharmonia Narodowa widziana od kulis

  19 listopada klasa 5e wraz z p. Barbarą Szkamruk i p. Grażyną Sapierzyńską miała niepowtarzalną okazję obejrzenia Filharmonii Narodowej i jej pracy od kulis. Oglądaliśmy pomieszczenia niedostępne na co dzień. Dyskretnie uczestniczyliśmy w próbie chóru, operetki i orkiestry Filharmonii Narodowej. Widzieliśmy salę, w której odbywają się relacje z Międzynarodowych Konkursów Chopinowksich. W Sali Kameralnej mieliśmy okazję wejść na scenę i przymierzyć się do fortepianu. Widzieliśmy wiele ciekawych instrumentów muzycznych. Usłyszeliśmy też ciekawe informacje na temat historii Filharmonii. Była to bardzo pouczająca wycieczka. Może kiedyś wybierzemy się tam na jakiś koncert, a może niektórzy z nas sami będą tam koncertowali :)

 • Koło plastyczne

  Od dwóch lat w naszej szkole odbywają się zajęcia koła plastycznego, których głównym celem jest rozwijanie artystycznych uzdolnień i zainteresowań dzieci. W tym roku tworzymy własne atelier, w którym zgłębiamy tajniki rysunku martwej natury...

 • Spotkanie z autorką książek dla dzieci

  14 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie klas: 2b i 2d z autorką i ilustratorką książek dla dzieci  - Małgorzatą Strzałkowską. Pani Małgorzata bardzo ciekawie opowiadała nam o sobie i swojej twórczości. Cierpliwie odpowiadała na pytania, które zadawały dzieci. A było ich naprawdę dużo...Dzięki wyczerpującym odpowiedziom młodzi czytelnicy dowiedzieli się wielu nowych rzeczy np. skąd biorą się pomysły na książki, co to jest kolaż. Na zakończenie  spotkania otrzymaliśmy autograf  wraz z dedykacją od autorki. Było to wspaniała zabawa i niezapomniane przeżycie, na które czekaliśmy z niecierpliwością.

 • Twardzi jak skała

  30 października odbyła się w naszej szkole wspomnieniowa wieczornica. Uczniowie klas 4-6 zaprezentowali program słowno-muzyczny, który przygotowali razem ze swoimi nauczycielami: Anitą Janus i Izabelą Łabędzką. Licznie obecni rodzice, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele władz dzielnicy: pan H. Linowski i pani W. Kopcińska ze wzruszeniem obserwowali uczniów prezentujących sylwetki polskich bohaterów XX w. Przypomniano m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego, Ignacego Paderewskiego, kardynała Wyszyńskiego, ale także postaci mniej znane, np. Halinę Konopacką - pierwszą polską medalistkę olimpijską. Słowa: „Pamięć to nasz dług”, wypowiedziane przez konferansjera w finale, zabrzmiały jak uroczyste zobowiązanie dotyczące wszystkich obecnych. Niepowtarzalny nastrój stworzyła piosenka „Twardzi jak skała” nagrodzona brawami i bisem.

 • Certyfikat „Varsavianistyczna szkoła”

  Od października 2013 roku do października 2014 roku uczniowie z Klubu Eko (obecne pierwsze klasy gimnazjum oraz klasy: 6a i 6b) realizowali zadania ujęte w regulaminie przyznawania certyfikatu „Varsavianistyczna szkoła”. 3 listopada 2014r. nasza szkoła odebrała certyfikat podczas uroczystej gali w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej.

  Edukację varsavianistyczną prowadziła p. Irena Jarzębak, która jest przewodnikiem miejskim. Oceny działań szkół dokonała Kapituła Konkursu z Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Zadania zrealizowane przez naszych uczniów to m.in. wycieczki, rajdy, spacery wybranymi trasami, udział w uroczystościach rocznicowych, w konkursach o Warszawie, wykonywanie gazetek tematycznych, przeprowadzanie wywiadów z zasłużonymi ludźmi dla Warszawy. 10 uczniów zdobyło odznakę „Młody Przyjaciel Warszawy” oraz Warszawską Odznakę Krajoznawczą. Dzięki wytrwałej pracy udało nam się zdobyć już 6 certyfikat dla szkoły. Zdjęcia w galerii.

 • Lista stypendystów programu: "Stypendia Świętego Mikołaja" w roku szkolnym 2014/2015

      Zofia Kawęczyńska

      Janusz Barej

      Dominika Modrzewska

      Marcin Skopczyński

      Kacper Jarosiński

   

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
  ul. Orłów Piastowskich 47
  02-496 Warszawa
 • 22 667 46 54

Galeria zdjęć

PARTNERZY