• UWAGA, KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Zachęcamy uczniów klas 4-8 do udziału w Wakacyjnym Konkursie Fotograficznym "Matematyka w Obiektywie SP2".

Przedmiotem konkursu są fotografie, które wiążą się z dowolną interpretacją tematu: Okręgi, koła i kółeczka.

Na Wasze prace - zdjęcia w formacie 13x18 lub 15x20cm wraz z krótkim opisem, czekamy do 9 września 2022r. Fotografie można składać u p. Katarzyny Głuchowskiej lub w sekretariacie szkoły.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. :)

Pod tym linkiem -> LINK DO KONKURSU znajdziecie regulamin i więcej informacji na temat wydarzenia.

• RODZINNY PARASOL 2022 – kontynuacja działań na terenie dzielnicy Ursus.

Od 04 maja do 16 grudnia 2022, konsorcjum  Fundacji KAGI i Przymierza Rodzin,

przy współpracy Stowarzyszenia Simul, prowadzi kolejną odsłonę projektu wsparcia dzieci

i rodziców, w przeciwdziałaniu skutkom pandemii.

Projekt skierowany jest do rodziców i dzieci od 4 roku życia zamieszkujących na terenie dzielnicy Ursus.

Udział w projekcie jest  BEZPŁATNY dla mieszkańców –

finansowany przez Urząd Dzielnicy Ursus.

Zajęcia i spotkania odbywają się w Ursusie w lokalizacjach:

• Fundacja Kagi ul. Bodycha 116, II piętro : Poradnia Kluczyk

• Stowarzyszenie Przymierze Rodzin – Klub IRS – Acherówka ul. Walerego Sławka 2

• Stowarzyszenie Simul ul. Prawnicza 54 (budynek OPS)

OBECNIE PROWADZIMY ZAPISY I ZAPRASZAMY:

Fundacja KAGI   ZGŁOŚ SIĘ PRZEZ EMAIL: agnieszka.kulach@kagi.org.pl
            Zgłaszając się przez e:mail podaj w tytule nazwę projektu i wybrane działanie (np. Rodzinny Parasol – konsultacja integracji sensorycznej)

• Konsultacja Integracja Sensoryczna –  (dzieci 4-8 lat) – jeżeli Twoje dziecko ma trudności z ćwiczeniami ruchowymi, trudności szkolne z pisaniem, czytaniem, jest mało sprawne, obawia się ruchu (jedno spotkanie konsultacyjne)

• Konsultacja Fizjoterapia – (dzieci od 5 roku życia) – jeżeli  uważasz, że Twoje dziecko ma problemy z postawą ciała, stawianiem stóp, prawidłowym chodzeniem

• Diagnoza Neuroflow – (dzieci od 6 roku życia) jeżeli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma trudności z rozumieniem poleceń, słyszeniem w miejscach pełnych szumu (badanie dla dzieci po audiometrii – z prawidłowym słuchem)

• Diagnoza metodą Johansena IAS – (dzieci od 4 roku życiajeżeli podejrzewasz, że Twoje dziecko jest nadwrażliwe słuchowo, reaguje nadmiernie na hałas (badanie dla dzieci po audiometrii – z prawidłowym słuchem)

• Terapia neurologopedyczna dla dzieci od 5 roku życia – mających poważne trudności

z mową czynną.

• Terapia integracji sensorycznej -  dla dzieci od 4 roku życia – z aktualną diagnozą SI

• Reedukacja - dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

• Indywidualne konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży
              Spotkania z psychologiem dla dzieci, młodzieży i ich rodziców (wsparcie w przeżywanych trudnościach osobistych i rodzinnych, emocjonalnych, związanych z brakiem poczucia bezpieczeństwa, lękiem,  izolacją społeczną, problemami wychowawczymi, wieku dorastania

i inne)

Stowarzyszenie Przymierze RODZIN – Klub IRS – ZGŁOŚ SIĘ PRZEZ EMAIL: klubirs@gmail.com
            Zgłaszając się przez e:mail podaj w tytule nazwę projektu i wybrane działanie (np. Rodzinny Parasol – Bajkoterapia)

• Terapia zajęciowa dla dzieci (7-9 lat)

• Warsztaty o wychowaniu dla rodziców (komunikacja w rodzinie, style przywiązania, sztuka słuchania i opowiadania, komunikacja bez przemocy, budowanie relacji)

• Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci ( 7-9 lat)

• Warsztaty ceramiczne, ziołolecznictwa, sportowe

Stowarzyszenie SIMUL – ZGŁOŚ SIĘ PRZEZ EMAIL: izagromek@o2.pl
            Zgłaszając się przez e:mail podaj w tytule nazwę projektu i wybrane działanie (np. Rodzinny Parasol – Coaching)

• Coaching dla rodziców (wsparcie w zakresie wzmacniania kompetencji rodzicielskich oraz towarzyszeniu dziecku podczas adaptacji w szkole)

• Indywidualne konsultacje psychologiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych
              Spotkania z psychologiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych (wsparcie w przeżywanych trudnościach osobistych i rodzinnych, emocjonalnych, związanych z brakiem poczucia bezpieczeństwa, lękiem, izolacją społeczną, problemami wychowawczymi, partnerskimi i inne)

• Socjoterapia (warsztaty dla dzieci i młodzieży, którym trudno odnaleźć się w grupie rówieśniczej)

Zespół Rodzinnego Parasola

—  rozwijana p

• Kto śmieci segreguje mądrze postępuje

Segregacja śmieci ratuje naszą planetę przed nadmiernym zanieczyszczeniem. Znajomością tego zagadnienia wykazali się uczniowie naszej szkoły. Swoje spojrzenie i przemyślenia na ten temat  przedstawili w formie prac plastycznych, których prezentację można obejrzeć w holu szkoły. Zachęcam rownież do ich obejrzenia również na stronie szkoły.

Prace zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi, których fundatorem jest Urząd Dzielnicy Ursus.Gratulacje dla nagrodzonych :)

Organizator konkursu-Barbara Szkamruk